קורט קוביין, קורטני לאב, וחיי נצח באינטרנט

אבי לן שואל וגם עונה: "מישהו זוכר כל מה שהוא קרא שלשום ברשת? מסופקני. הבלוגוספירה משנה את מימדי הזמן. מה שלא כאן ועכשיו, לא קיים, פאסה, הלאה. מה שלא נקרא מייד, מה שאינו מתעכל מייד, נידון בדרך כלל לשכחה או לארכיון. "

הרשת, כפי שהיא קיימת היום, בקושי התקיימה כשקורט קוביין מת, אפילו נטסקייפ (זוכרים?) עוד לא היה קיים אז… את הרשומה הקצרה שכתבתי מספר ימים לאחר התאבדותו, שמתי כנראה ב newsgroup שהוקדשה לנירוונה (ו/או ב BBS שפעלו ברשתות כמו פרודיג'י…). הייתי אז סטודנט בארצות הברית.

לפני מספר שנים קיבלתי מייל ממישהו שאיתר אותי ובו בקשת רשות להכליל את ההודעה במעין מגזין אינטרנטי על קורט קוביין. למרות שידעתי שהדבר הזה עוד מסתובב ברשת, נדהמתי והסכמתי. כך זה נראה.

[עדכון: הקישור הישן מת אך  חיי הנצח באינטרנט נמשכים – המגזין עוד זמין כאן]

Subject: Rest In Peace Kurt Cobain
From: agross@hulaw1.harvard.edu
Date: 9 Apr 94 20:43:23 EDT

Summer of 1991 – I went to London for the summer. Nirvana were
playing the Reading Festival, and since Bleach (esp. School) was
a record I really loved I though it would be really cool to see
them. Nirvana played the afternoon scene, with the "small" bands.
Before Dinosuar Jr., and way before Sonic Youth and headliner
Iggy Pop. At the end of the show Kurt did that jump into the
drums now documanted in the Lithium video. No wonder he was with
a cast on his arm for the rest of the festival. One song they did
was "Teen Spirit" – but who expected that to be played every 5
minutes on MTV? So when coming home I discovered Teen Spirit soon
became a hit, the rest of the summer of 1991 was all about
Nirvana… Coming, a year later, to a new school in a new
country, I turned my TV on as I entered my new dorm room. MTV
played Lithium. I was relaxed. If Nirvana are the first thing I
see here, things can't be that strange or difficult. Now he's
gone. For our generation – he will always symbolize something.
For being the first popular star of punk rock, for sharing our
angst at the fact that there's "no recess" (School). For making
great music.

Aeyal Gross

אבל גם זה לא הכין אותי למייל שקיבלתי לפני זמן יותר קצר, ובו כתבה לי מישהי שביקשה רשות לשים באתר שלה ביקורת על הופעה של להקת Hole, (שהדמות המרכזית בה היא כמובן קורטני לאב, אלמנתו של קוביין). דובר באתר ובו כל המידע על כל ההופעות של Hole.

ההופעה התקיימה בבוסטון באוקטובר 1994, כחצי שנה אחרי מותו של קוביין. לא היה לי מושג שהדבר הזה עוד מסתובב ברשת, ולשאלתי ענתה הפונה שהיא מצאה את זה תוך שימוש ב Wayback Machine. כך התברר לי שישנם ארכיונים עמוקים ברשת – שעוד לא ממש למדתי איך להשתמש בהם ומה אוכל לגלות בהם על עצמי – עם חומרים מלפני ימי ה WWW הנוכחי… מכל מקום, שוב הסכמתי, וכך זה נראה:

http://www.moonwashedrose.com/concertography/avalon94review3.html

[עדכון – האתר כבר לא קיים, אך מזל ששמתי את הטקסט כאן וכך חיי הנצח נמשכים בינתיים].

I'm just back from the Boston show, so here's a quick review…

The show was part of WFNX (Boston's commercial alt.music station) annual birthday bash, at the Avalon club. Tickets were not sold in advance, so there was a huge line to get in – it was sold out and we had to wait for people to leave in order to get in. Fortunately some people left long before Hole got on (probably to go to the other clubs on the same street, which were also hosting the event…), so I was lucky to get in.

The show itself – very similiar to what Chris from Penn. described, from the dolls on the stage all the way to Courtney's dive into the audience in the end. She got back to the stage a few minutes before her guitar did… Her last thing before leaving was sort of almost taking her underwear off, but doing a "what the heck, I won't" look and leaving….

In the beginning she talked about some threat about shooting her at the show from some woman. It was not very clear, but she asked that if that woman is going to shoot her she should do it after Doll Parts "because I have to sing Doll Parts".

Later, Courtney was wondering why were there only guys up front. Oh, as to that threat, she also said :"It's probably just that she thinks I am f***ing Renzor and Stipe and she's jealous".

At some stage she started to bash the Boston Phoenix (a weekly would-be Village Voice…). She said she wanted to tell us this Boston story, about how some woman "my husband" knew (I didn't really get what if at all happened between Kurt and that woman) in Boston thought that made her his girlfriend, and then he ended up having to get a restraining order against her. Anyway she was mad at that "tabloid, thinking they are Village Voice " paper, i.e. Boston Phoenix.

Later she went on to say that the Phoenix would probably write a review of the show different from all other papers because "they are so hip" and she went on to say to the paper: "su** my d**K" etc. She was pretty hot on that, and I wonder if it was just because of the way they allegedly handled that story, or also because last week the Phoenix had a review of Hole's Providence show, that gave the show huge compliments, but said Love herself, her manners, "perfectly messed hair", clothes etc., "rings contrived". The Phoenix talked about a conflict between "music and manner". Anyway, the whole thing was ironic because WFNX, the event's sponser, is linked to the Phoenix, and while Courtney was saying all of that, above her the banner read "WFNX – Boston Phoenix Radio"….. I wonder if she was aware of the sign…

Oh, she smokes too much. Not a minute without a cigarette.

The band played extremely good. Courtney is a great guitarist and so of course is Eric Erlandson. His hair is shorter and blonder from the way it was when I saw Hole (opening for Mudhoney) in London in Aug. 1991, but he's still a great guitar player.

Unfortunately, Courtney dropped the habit she had when I saw her over 3 years ago, of ending songs with Smiths refrains.

To recap: it was a truly great show, one of the best. You should all catch Hole!

Aeyal Gross

אז מה המסקנה בקשר לשאלתו של אבי, האם יש חיי נצח באינטרנט? במקרה של שני הפוסטים האלה, דובר בדברים שנכתבו ברגע, על ידי סטודנט נלהב, מעריץ של קוביין ולאב, בלי מחשבה שלנצח יופיעו באינטרנט כשמישהו יעשה עליו גוגל… הרשימה על ההופעה של Hole נכתבה על המחשב בלילה כשחזרתי מהמועדון, עם טעויות הקלדה מביכות – שביקשתי מעורכת האתר לתקן לפני שהיא מעלה אותה מחדש לאוויר. פריט לאספנים, כפי שאומר אבי? עבורי הידיעה שהפוסטים האלה עדיין מסתובבים ברשת מהווה גורם שמחזיר אותי מדי פעם לקיום אחר – בגיל אחר, בזמן אחר, במקום אחר. המסע בסייברספייס כמעין מסע בזמן.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 •   ביום נובמבר 29, 2006 בשעה 9:56 am

  ונקריב כל יום קרבן לאלוהי הגוגל, שיעלים דברים אידיוטיים שכתבתי לפני חמש שנים, ולא יישארו לדראון עולם בשרתים נשכחים, ולא יביישו נעוריי את זקנתי, ונאמר אמן.

 •   ביום נובמבר 29, 2006 בשעה 10:16 am

  אייל,
  אתה נרקיסיסט חסר תקנה. בטח שתשמח לגלות שכל פליטה שלך מן העבר הצמיחה איזשהו זרע…

  כרמית,
  את ממש מתוקה… גם אופה וגם מכשפה…
  לגופו של עניין, אני מבין אותך, אבל חולק עלייך. לא חושב שהטעויות של נעורינו מביישות את זקנתנו. להיפך. הטעויות שעשינו מלמדות על הדרך שעשינו, על ההתפתחות שעשינו.

  ואם יורשה לי לנסח תפילה:
  שהטעויות שנעשה בעתיד לא יביישו את מי שאנחנו היום.
  הטעויות של העבר – הן דווקא סבבה. ככל שטעינו יותר, יש סיכוי שהתקדמנו יותר.

  מתי את מזמינה לפסטה?

 •   ביום נובמבר 29, 2006 בשעה 12:58 pm

  אבי: אני, נרקיסיסט חסר תקנה? תאר לעצמך שהיו מאשימים אותך בנרקיסיזים?!

 •   ביום נובמבר 8, 2010 בשעה 8:41 am

  TMS הפנה אותי לכאן, לקרוא את הפוסט על ההופעה של מוריסי, אבל לא חשבתי שביקור כאן אצלך יוביל למבול של לשוניות בדפדפן שלי שמחכות שאקרא אותן, ובייחוד הפוסט הספציפי הזה על ההופעה של הול. צמרמורות קשות. אם רק יכולתי גם אני להיות שם בשנים ההם. החלום הזה, או לפחות מה שנותר ממנו, קרם עור וגידים לפני שנה בניו יורק.
  http://www.shutterself.com/2010/05/american-lostalgia-cloud-nine-on.html

 •   ביום נובמבר 11, 2010 בשעה 1:25 pm

  תודה… כל הופעה שלה היא בלתי נשכחת!

 •   ביום נובמבר 12, 2010 בשעה 4:53 am

  נ.ב. אגב את HOLE ראיתי לראשונה לא בהופעה בבוסטון עליה הטקסט השני, אלא בלונדון, ממש ערב אותו פסטיבל רדינג של שנת 1991, בתור להקת חימום של מדהני. גם זה היה ערב בלתי נשכח.

 •   ביום נובמבר 17, 2010 בשעה 6:40 pm

  תודה. זריית המלח הושלמה סופית 🙂

פרסם תגובה

שדות נדרשים מסומנים *

*

*