ארצות היין של ניו-יורק

יין בתפוח הגדול

צילום: עופר גז

נדמה שרק מעטים מהמבקרים בניו יורק, לרבות חובבי היין שביניהם, יודעים שהם נמצאים בלב המדינה מגדלת היין השלישית בחשיבותה בארצות הברית, בה שלושה אזורי יין שונים, שאחד מהם נמצא רק מרחק נסיעה קצרה של כשעתיים ממרכז העיר. אולי כתבת השער שהקדיש ה-Wine Spectator ליינות של מדינת ניו יורק במאי האחרון, ושכינתה את האזור כ"אזור היין הגדול הבא של אמריקה", עשויה להגדיל את המודעות ליינות המגיעים מניו יורק.

אכן, מדובר באזור בהתפתחות, שבמידה רבה עדיין מחפש את דרכו ומקומו, אך כבר מייצר יינות מצויינים, ומזוהה עם מספר סגנונות יין. יותר משני שליש מהיקבים במדינת ניו יורק הם בני פחות מ-15 שנה, ולמעשה כל היקבים החשובים הפועלים כאן הם יקבים קטנים.

שלושה אזורי יין שונים במדינת ניו יורק: בלונג-אילנד 38 יקבים, ב-Finger Lakes לא פחות מ-94 יקבים, ובעמק ההאדסון 33. לכל אחד מאזורים אלה אופי משלו וסגנון יינות ייחודי משלו.

ראו עוד מסעות באיזורי יין

ארבע אלמנות ונזיר אחד – מסע אל הבועות של שמפנייה

קטיפה שחורה –  בארצות היין של דרום אפריקה

לימון, צ'ילי ומוצרלה בקאמפאניה: מסע אל הנופים, האוכל והיין של דרום איטליה

מסע אל לב הקיאנטי

לונג אילנד
לונג אילנד, הממוקמת על האוקיאנוס האטלנטי, כונתה על ידי יו ג'ונסון וג'נסיס רובינסון באטלס היין שלהם כתשובה הניו יורקית לבורדו. אזור היין של לונג אילנד נמצא בשתי הרצועות הארוכות והצרות של יבשה שבולטות כחצי אי מקצהו המזרחי של האי אל תוך האוקיאנוס. האוקיאנוס מייצר מזג אוויר מתון יחסית ומטשטש את הגבולות בין העונות. יש כאן מספיק שמש וחום כדי לאפשר לענבים האדומים להבשיל היטב באופן עקבי. הרצועה הצפונית, ה- North Fork, היא זו בה מצויים מרבית היקבים, למעלה משלושים, אם כי מספר יקבים חשובים נמצאים דווקא באזור ההמפטונס הנמצא ב'מזלג הדרומי'. עם זאת, באזור זה הידוע לרבים כאזור בתי הקיץ של עשירי ניו יורק נמצאים רק שלושה יקבים. לאור המחיר היקר של הנדל"ן כאן, לא צפויה התפתחות רבה של יקבים במזלג הדרומי.

תעשיית היין בלונג אילנד צעירה, הכרמים הראשונים כאן ניטעו בשנת 1973. עד אז הייתה זו ארצם של תפוחי האדמה והכרובית. הענבים הגדלים כאן הם בעיקר שרדונה, קברנה לסוגיו ומרלו. היינות המעניינים ביותר המגיעים מכאן נעשים מזנים אלה, כאשר יינות בסגנון בלנד בורדו (תערובת של קברנה סוביניון , קברנה פרנק ומרלו), לצד יינות זניים מזני בורדו, אך בייחוד מרלו, שמספק כאן תוצאות טובות יותר מהענבים האחרים, הם היינות המצטיינים של האזור. גם קברנה פרנק נחשב כאן להצלחה. הנסיעה לאזור היין של לונג אילנד ממרכז ניו יורק, ברכב שכור או בטיול מאורגן בין היקבים שיוצא ממרכז מנהטן, לוקחת כשעתיים. מדהים לגלות שמנהטן נמצאת למעשה מרחק קטן מאוד מרצף ארוך ויפה של יקבים מרווחים.

ברכה לקיץ הניו יורקי החם

מבקרים ביקב Paumonak בו אנו טועמים סוביניון בלאן, שרדונה, קברנה פרנק, קברנה סוביניון, מרלו וכן סוביניון בלאן מבציר מאוחר. היינות שאנו טועמים כאן כולם טובים, אך לא מצטיינים. ממשיכים ליקב Corey Creek שמציע מבחר של יינות נעימים באיכות טובה. פותחים ביין רוזה העשוי בעיקר מענבי קברנה פרנק. זהו יין חביב שמגלה באף ניחוחות דובדבנים ומוביל לחיך מרענן.

יינות ביקב Corey Creek

 

בהמשך יין גוורצטרמינר שמפתיע בהצלחתו באזור זה, עם אף ארומטי ופה יבש ואיכותי. היקב מייצר שני סוגי שרדונה. הראשון, חביב במיוחד, לא שהה בחבית, ומתאפיין בטעמי פרי חדים ואיכותיים. השני, שרדונה רזרב ששהה בחביות עץ, בעל מאפיינים טיפוסיים של יין מסגנון זה, עשוי גם הוא באיכותיות אך חסרה בו הפירותיות הנעימה שאפיינה את קודמו. מסיימים בקברנה פרנק עם ניחוחות וטעמי פרי כהה. היינות ב- Corey Creek היו כולם חביבים, בייחוד הקלים והפירותיים שבהם (הרוזה, הגוורצטרמינר והשרדונה ללא עץ). אף אחד מהם אינו יין 'גדול' אבל כולם יינות מענגים, עם דגש על טעמי פרי. בהחלט ברכה בקיץ הניו יורקי החם.

נוף גפנים ב – Corey Creek

 

מכאן אנו ממשיכים ל'אחיו הגדול' של היקב. יקב Bedell נוסד על ידי קיפ בדל שהגיע הנה בעקבות היקב הראשון בלונג אילנד, אותו הקימה בשנת 1973 משפחת הארגראב. בדל רכש חוות תפוחי אדמה, וייצר לראשונה יין בשנת 1985. כיום מדובר באחד היקבים המצטיינים במדינה. בשנת 2000 נרכש היקב מידי בדל על ידי מייקל לין, מנכ"ל New Line Cinema ומפיק הטרילוגיה 'שר הטבעות', שהוא גם הבעלים של יקב Corey Creek. בינתיים קיפ בדל עדיין כאן ביקב שנושא את שמו, אך אט אט הוא מעביר את השרביט ליינן החדש, ג'ון אירבינג לוונברג.

יינות ה'פתיחה' של Bedell, הם לבן ואדום הנקראים שניהם בהתאמה 'Main Road' והם בלנדים של מספר זנים. יינות נחמדים כיינות קלילים, אך לא בשבילם הגענו עד הלום. האיכות עולה כשאנו שותים מרלו, ובייחוד כששותים את אחד מיינות הדגל של היקב, מרלו רזרב (שבשנים מסוימות גם כונה מרלו C-Block South). יין עם ניחוחות שוקולד וגוף וטעם טובים. מרלו הוא כאמור הזן הבולט באזור זה של ניו יורק ו- Bedell הם בין יצרניו המצטיינים. אך גם בסגנון הבולט האחר של יינות לונג אילנד, בלנד בורדו, Bedell מצטיינים. הבלנד שלהם נקרא Cupola. המרכיבים העיקריים שלו הם קברנה סוביניון וקברנה פרנק. יין איכותי ומרשים. יין הקינוח שאנו טועמים, ריזלינג מבציר מאוחר, טוב מאוד גם הוא. יש בארומה ובטעמים שלו מגע של דבש מתובל. לצד כל אלה טועמים 'יין' פטל, משקה מחוזק, שאולי הייתי משתמש בו לבישול, אבל חלק מהמבקרים ביקב דווקא מתלהב ממנו וקונה לקחת הביתה. ניחא, שישאירו לנו מהיינות האמיתיים שנמכרו כאן.

גפנים ב Bedell Cellars

 

יצרנים בולטים באזור לונג אילנד:
Bedell Cellars, Corey Creek, Channing Daughters Winery, Macari Vineyards, Paumanok Vineyards, Pellegrini Vineyars, Wolffer Estate, Lenz Winery

Finger Lakes
הרחק יותר מהעיר ניו יורק, במעלה המדינה, באזור ה-Finger Lakes הנמצא דרומית לאגם אונטאריו, ובדמיון מסוים לאזור אונטאריו מבחינת התנאים, נמצא אזור היין השני המרכזי של מדינת ניו יורק. אזור זה ותיק בהרבה. כאן גדלים כרמים מאז שנת 1850. לאגמים יש אפקט ממתן על מזג האוויר, אך עם זאת מדובר באקלים קר מאוד, בו החורפים ארוכים והטמפרטורות נמוכות. טמפרטורה של עשרים מעלות צלסיוס מתחת לאפס אינה חזיון נדיר כאן. היסטורית גדלו כאן בעיקר זנים אמריקאים, שלרוב קשה לייצר מהם יין איכותי (כמו הקונקורד הידוע לשמצה, שעדיין משמש למיץ ענבים ול'יין קידוש' כשר ומתוק) וכן זנים צרפתיים היברדיים כמו וידאל. אלו עדיין גדלים כאן ומשמשים לא רק לריבות וג'לי אלא גם ליינות מתוקים. מהזנים האמריקאיים נעשים יינות מתוקים חסרי עניין עבור חובבי היין האיכותי, בעוד שמהזנים הצרפתיים היברידיים דווקא מצליחים להפיק יין מתוק איכותי. אך מרבית היינות האיכותיים העיקריים שמגיעים כאן, נעשים מזנים אחרים לגמרי.

מהפיכת היין של ה-Finger Lakes החלה בשנות הששים, כאשר דוקטור קונסטנטין פרנק, שהיה מנהל המכון למחקר גידול כרמים וענבים באודסה עזב את רוסיה והגיע לארצות הברית. לימים הוא חבר לצ'ארלס פורנייר, שהגיע לארצות הברית אחרי שעבד אצל וו קליקו בשמפיין, וביחד הם החליטו לנסות ולגדל ענבים מזן ויטיס ויניפרה באזור זה. השניים הצליחו להוכיח שענבים מזן ויטיס ויניפרה שמבשילים מוקדם, כמו שרדונה וריזלינג, יכולים לגדול כאן בהצלחה, וד"ר קונסטנטין פרנק הקים בעצמו יקב שנושא עד היום את שמו. כיום מנוהל היקב שבישר את יינות הריזלינג המזוהים כל כך עם אזור זה על ידי נכדו של ד"ר פרנק. אכן, אם לונג אילנד מזוהה עם יינות בסגנון בורדו, הרי זהו המקום למצוא ריזלינג, שבמיטבו עשוי להזכיר יינות גרמניים מובחרים.

ה- Finger Lakes רחוקים יותר מהעיר, וטרם ביקרנו בהם. אבל כל העדויות מדברות על אזור יפהפה. אחד עשר האגמים הם תוצאת קרחונים בני עשרת אלפים שנה. אגמים אלו יוצרים את 'אפקט האגם' שממתן את הכפור בחורף (בו שומרים מי האגם עדיין על חום הקיץ) ואת החום באביב ובקיץ (בו שומרים עדיין מי האגם על קור החורף) ומאפשר גידול יין באזור בו האקלים כה קר. הריזלניגים שבאים מכאן הם (לטעמי לפחות) הטובים שבריזלינגים הנעשים בארצות הברית. תנאי מזג האוויר מאפשרים לייצר ריזלינג יבש, אך גם ריזלינג בציר מאוחר, לעתים עם בוטריטיס, ואף יין קרח (icewine). עם זאת כאמור כאן גדלים גם ענבים שאינם מזני ויניפרה, ולא כדאי להתעלם מיינות הנעשים מענבים אלה. אחד הדברים המעניינים הוא היכולת של היקבים כאן לייצר יינות מתוקים איכותיים מזנים מורכבים (French Hybrids) כמו זן ה- Vignoles .

יצרן ריזלינג חשוב אחר הנמצא כאן הוא יקב Herman J. Weimer, שהוקם בשנת 1973 על ידי הרמן ווימר, שהיה הראשון לייצר כאן ריזלינג יבש, בסגנון גרמני.

יצרנים בולטים באזור Finger Lakes :
Dr. Konstantin Frank, Herman J. Weimer, Fox Run, Lamoreaux Landing

עמק ההאדסון
תעשיית היין של עמק ההאדסון ותיקה עוד יותר. הבציר המסחרי הראשון במדינת ניו יורק התקיים כאן כבר בשנת 1829. עם זאת תנאי מזג האוויר קשים כאן, וזהו עדיין הקטן באזורים מבחינת חשיבותו, הן מבחינת הכמות והן מבחינת האיכות. אך עמק ההאדסון ידוע כמקור למזון איכותי. בשוקים ובמסעדות ברחבי מנהטן ניתן למצוא גבינות, תפוחי עץ, בשר ומוצרי ברווז, בייחוד פואה גרה, שנושאים בגאווה את כינוי המקור, המציין שהגיעו מעמק ההאדסון.

יצרן בולט באזור עמק ההאדסון: Brotherhood Winery.

וחזרה למנהטן..
עובדה ידועה היא שניו יורקים רבים לא מודעים למה שמתרחש בחצר האחורית שלהם, ומתעלמים, לעתים בסנוביות מסויימת, מיינות מדינת ניו יורק. ניו יורק אוהבת היין מעדיפה אולי עדיין להתהדר במגוון העשיר של יינות צרפתיים, איטלקיים ויינות קליפורניה הנמצאים בה, ולא לגלות מה מייצרים מרחק נסיעה לא ארוכה מדי מהעיר. אך גם עובדה זו משתנה. אם יש מוסד אחד לו ניתן לייחס את השינוי הזה זוהי חנות היין Vintage New York, שמוכרת אך ורק יינות מרחבי המדינה, ומאפשרת לטעום אותם בשני סניפיה הממוקמים במנהטן (ראו מסגרת). נוסף על כך, המודעות הגדלה למוצרי מזון אזוריים שמסעדות רבות מתגאות בהגשתן, הגדילה את המודעות והביקוש ליין אזורי שיוגש לצד המזון. כיום השם לונג אילנד מעורר אם כן גם אסוציאציה של יינות טובים מזני בורדו, ולא רק מחשבות על פרברים אינסופיים ובתי נופש עשירים, השם Finger Lakes מעלה בפה טעמי יין ריזלינג איכותי, ולא רק נופים אינסופיים של אגמים, והשם עמק ההאדסון גם הוא מתחיל להיות מזוהה עם יין ולא רק עם הברווזים המשובחים שמגיעים ממנו למיטב מסעדות ניו יורק. מהפיכת יינות ניו יורק שהתחילה כבר בשנות השבעים עם הנטיעות החדשות, ועם שינויי חקיקה שעודדו פתיחת יקבים קטנים ואפשרו מכירה ישירה ללקוחות, כבר התבטאה בפיתוח אזור יין חדש לחלוטין (לונג אילנד) ובשינויים דרמטיים באזור יין ותיק (Finger Lakes). אמנם, גם היינות המצטיינים של ניו יורק עדיין לא מתחרים ברמתם ביינות העיליים של בורדו או גרמניה, אך הם בהחלט מספקים חוויות שתייה מענייניות ועשירות. לאור כך, ומאחר ומגוון הוא יופיו של עולם היין, הרי שאף אוהב יין רציני לא יכול להרשות לעצמו להתעלם כיום מיינות ניו יורק. מהפיכת היין של ניו יורק נמצאת אם כן רק בתחילתה.

  

* * *

יינות ניו יורק – היכרות
לפניכם מספר יינות שבמספר טעימות לאורך השנים האחרונות התגלו כטובים או מעניינים במיוחד ושווה לנסותם.

יינות לבנים
(Herman J. Wiemer, Johannesburg Riesling, Dry (Finger Lakes, יין זה אף פעם לא מאכזב, זהו יין ריזלינג יבש בסגנון גרמני. להבדיל מיינות ריזלינג אחרים מניו יורק שמזכירים לעתים יותר את העולם החדש עם טעמיהם הטרופיים, כאן הכיוון הוא בהחלט העולם הישן, ולכן אוהבי ריזלינג בסגנון אירופי יאהבו את היין הזה. ליקב גם גוורצטרמינר מוצלח.

(Lamoreaux Landing, Riesling (Finger Lakes, אף כי הרמה לא אחידה בין השנים, זהו ריזלינג מעניין, ייחודי, עם טעמי אפרסק לבן. שווה לנסות.

יינות אדומים

(Bedell, Merlot Reserve (Long Island, מרלו ייצוגי שבמיטבו מספק פרי יפה באף וטעמים קצת בשרניים בחיך.

(Bedell, Cupola (Long Island, הרמה בין שנות הבציר השונות אינה אחידה, אך בשיאו זהו יין עם פרי שחור יפה באף ובפה וסיומת מצויינת.

(Macari, Bergen Road (Long Island, בלנד של קברנה סוביניון, מרלו, וגם קצת קברנה פרנק ומלבק. בשנים בהם היין הזה במיטבו הוא יין מורכב עם מבנה ופרי יפה, ארוך ועם סיומת מוצלחת.

(Pellegrini Vineyards, Encore (Long Island, גם זה בלנד בסגנון בורדו עם טעמי פרי ואדמה.

יינות מתוקים

(Swedish Hill, Vignoles, Late Harvest (Finger Lakes, יין מוצלח באופן עקבי, ומספק גם תמורה טובה למחיר יותר מכל יין מתוק אחר מניו יורק. אף קצת דבשי ומתובל, בפה היין מתוק מאוד אך בצורה מאוזנת, עם מעט טעמי אננס. הוכחה שניתן לייצר יינות מתוקים איכותיים מזנים צרפתיים מורכבים.

(Wolffer, Chardonnay, Late Harvest (Long Island, יין ייחודי שמדגים את הפוטנציאל שביין מתוק משרדונה. באופן עקבי הוא מספק אף ייחודי עם ניחוחות דבש וטעם מיוחד ומורכב של פרי מסוכר.

(Bedell, Riesling Late Harvest (Long Island, ריזלינג מתוק איכותי עם אף דבשי, ובפה פרי יפה ודבש בסיום. יין שלעולם אינו מאכזב.

(Herman J. Weimer, Select Late Harvest, Johannesburg Riesling (Finger Lakes, יצרן ריזלינג מצטיין זה מוכיח את כישרונו הרב בעבודה עם הענב המופלא הזה גם ביין המתוק שלו, שהוא אלגנטי, מאוזן, למעשה לא מאוד מתוק ויכול להזכיר יין auslese גרמני.

Vintage New York

 
עם שני מיקומים במנהטן, אחד בצפון העיר ב- Upper West Side והשני בדרומה, בסוהו, חנות זו ממלאת תפקיד חיוני בהבאת יינות מדינת ניו יורק אל לב העיר. החנות שייכת ליקב Rivendell שנמצא בעמק ההאדסון ומוגדרת רשמית כחדר טעימות השייך ליקב. עובדה זו אפשרה לה עד לאחרונה להיות חנות היין היחידה בעיר שהייתה פתוחה בימי ראשון. אך לאחרונה השתנו החוקים בניו יורק ועתה גם חנויות אחרות יכולות להיות פתוחות ביום המנוחה.
בחנות מבחר גדול של יינות אך ורק ממדינת ניו יורק. כל היינות ניתנים לטעימה בחנות, מה שמאפשר למתעניינים להגיע ותמורת עשרה דולר לטעום חמישה יינות. כך אפשר להרכיב מספר פלייטים של יינות מסגנונות שונים. הטעימה נערכת בצורה מקצועית כאשר ישנם דפים ובהם מידע מפורט לגבי כל היינות, ולצד היין מקבלים רק מים קרים וקרקרים יבשים למדי. לא מנסים כאן למכור יותר יין על ידי הגשתו עם גבינות. החיסרון היחיד, כדי לאפשר טעימה של כל יין בחנות מוחזקים כאן במקרר היין שמאחורי הבר בקבוקים שלעתים נפתחו לפני מספר ימים. עם זאת תאריך הפתיחה כתוב על הבקבוק, מה שמאפשר לטועם לדעת מתי נפתח היין, ואם הבקבוק מרגיש כבר מדי עייף, יפתחו למענך בקבוק חדש. כמו כן שימו לב שבעוד שבאמצע השבוע אפשר לטעום בישיבה על הבר, בסוף השבוע הטעימה היא בעמידה בלבד. לסניף שבסוהו צמוד גם בר יין שמתמחה אף הוא ביינות האזור. (ראו ברשימת ברי היין הניו יורקים). 

סניף הסוהו:

482 Broome St (at Wooster), New-York. Tel 212- 226-9463  

סניף ה Upper West Side:

2492 Broadway (at 93rd St), New York. Tel 212- 721-9999

 

חנות היינות Vintage New York

 

טיול באזור היין – מידע שימושי

* באתר של החנות Vintage New York ניתן למצוא את הכתבה המלאה שהתפרסמה בגיליון מאי 2006 של ה-Wine Spectator על אזור היין של ניו יורק ובו פרטי כל היקבים בניו יורק וכן המלצות על יקבים לבקר בהם וגם על מסעדות ומקומות לינה באזורי היין השונים.

* לניו-יורקים אמיתיים אין רכב, ולעתים לא מתחשק לשכור אחד לסוף השבוע. אם בכל זאת רוצים לנסוע לאזורי היין, מספר חברות מפעילות סיורים מודרכים ליקבים. אמנם טיול כזה כפוף לבחירת היקבים של המדריכים, אבל מצד שני לא צריך לנהוג. נסו את חברת Grape Getaways.

"יין בתפוח הגדול" פורסם במגזין יין וגורמה, גיליון 100, ספטמבר 2006.

ראו עוד:

על ברי היין של ניו-יורק

איך לבלות שלוש שעות פנויות בניו-יורק

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

  •   ביום מאי 12, 2007 בשעה 10:32 pm

    כמו ניו יורקר אמיתי, אין לי אוטו.
    אבל החנות לא ממש רחוקה ממני ואם יתחשק אז יש מצב לקחת את הסיור המודרך באיזה יום חופש מפנק.
    תודה על ההמלצה!

פרסם תגובה

שדות נדרשים מסומנים *

*

*