השנה בבורגונדי מתחילה באמצע ספטמבר

אור רכס "נאלץ" לרגל עבודתו ללמוד לעומק על יינות בורגונדי. הרשימה הזו מבוססת על טיול שנערך בבורגונדי בשנת 2002. אבל הדברים היסודיים, כידוע, לא משתנים שם כל כך מהר…

הרשימה משתתפת בפרוייקט הבלוגרים של בקבוק – אהבתם? אנא הצביעו בעדה, ההצבעה תהיה פתוחה בתאריכים  19-22/8/2007

צילום: עופר גז

השנה בבורגונדי מתחילה באמצע ספטמבר. הכפר השקט פוליני-מורשה מתעורר לחיים. במשך היום ניתן לראות את הבוצרים בכרמים שמקיפים את הכפר. אט אט מגיעים הרכבים שנושאים את הענבים ליקבים שבתוך הכפר. ולעת ערב, המוני בחורים ובחורות שהגיעו לעבוד בבציר ממלאים את הכיכר הקטנה שבמרכז הכפר.

בציר חלקת Montrachet

 

דיז'ון: לא רק חרדל   
ראו עוד מסעות באיזורי יין

ארבע אלמנות ונזיר אחד – מסע אל הבועות של שמפנייה

קטיפה שחורה –  בארצות היין של דרום אפריקה

לימון, צ'ילי ומוצרלה בקאמפאניה: מסע אל הנופים, האוכל והיין של דרום איטליה

מסע אל לב הקיאנטי

ארצות היין של ניו-יורק

אבל את המסע לבורגונדי מתחילים עוד קודם לכן, בדיז'ון. ה TGV – הרכבת המהירה, מגיעה לכאן מפאריז תוך פחות משעתיים. לפני שלוקחים את הרכב השכור אנו עורכים סיור קצר בעיר היפה הזו, ונהנים לא רק מהמרכז ההיסטורי היפה שלה, אלא גם ממבחר חנויות הפטיסרי הנפלא שלה ומהמעדנים המקומיים: ב –Patisserie Morel אנו אוכלים Paquette, בצק עדין ממולא – בצורת חבילה קטנה – קרם קסיס, (אנחנו כזכור בלב איזור הקסיס), וגם טרטלט פטל נפלא. באחד הסניפים של Mulot and Petitjean אנו קונים   pain d 'epice – לחם התבלינים של דיז'ון שמזכיר קצת עוגת דבש (הגרסה עם הפירות המסוכרים מוצלחת במיוחד), ובחנות הפטיסרי והשוקולד של Vannier אנו אוכלים מאפים מופלאים, לרבות ה Gougere המקומי, מעין פחזנית מתובלת בגבינה.

הרצועה הקסומה

אחרי ההצטיידות הזו במטעמי דיז'ון, אפשר לצאת לדרך ללב הקוט ד'ור, הרצועה הקסומה , אורכה כשישים קילומטר, שמשתרכת מדרומית לדיז'ון, בה מיוצרים היינות הנפלאים ביותר של בורגונדי. הכביש N74 חוצה את הקוט ד'ור מצפון לדרום (וההפך), דרך הקוט דה נוי הצפוני (איזור היינות האדומים) והקוט דה בון הדרומי (איזור של יינות אדומים ולבנים). הנסיעה על ה N74 מרגשת כי בעוד שהדרך נפתחת לאורך, מתגלים לנוסע אוהב היין שמות של כפרים המוכרים בזכות היינות המפורסמים שלהם, כמו ג'ברי-שמברטיין, וון-רומנה, נוי-סט.-ג'ורג, פומארד, וולני, מרסו, ולבסוף היעד שלנו לשבוע הקרוב, פוליני-מורשה. באמצעות שירות ה Gites de France אנו שוכרים בית לשבוע, בלב הכפר הזה, ששמו מזוהה עם היינות הלבנים הטובים בעולם.

כמו בשאר הקוט ד'ור, גם בפוליני-מורשה יש חלוקה ברורה של הטריטוריה: כל החלקות שממערב לכביש N74 שחוצה את הרצועה, מוציאות את היין הפשוט ביותר, שיימכר תחת השם "בורגון", בין אם הוא אדום (ועשוי לרוב מענבי פינו-נואר), או אם הוא לבן (ועשוי לרוב מענבי שרדונה). החלקות הצמודות לכביש, ומקיפות את הכפר באופן ישיר, הן המקור ליין ברמת הכפר: יין זה יקרא בשם הכפר, למשל "פוליני-מורשה" או לעתים "פוליני-מורשה-ווילאז'" וישקף את האיכויות היחודיות של הכפר. מזרחה לשם, במעלה השיפוע של רצועת הזהב, נמצאות חלקות ה"פרמייר קרו", שיינות מהם לרוב יישאו את שם החלקה הספציפית ליד צד הכפר. ליד אלה, במקומות בהם השיפוע כלפי השמש והקרקע אידיאלים במיוחד, חלקות ה"גרנד קרו" הנחשקות, שהיינות הבאים מהם ישאו לרוב רק את שם החלקה (ללא ציון שם הכפר) ואת התואר "גרנד קרו".

כרמים בגראן קרו שמברטין

אם כן, בפוליני-מורשה אין בר, אין מכולת, אין סופרמרקט (אנו עושים קניות בעירה הסמוכה שאני, בשוק שלה שמתקיים ביום ראשון בבוקר וגם בסופרמרקט), ואין חנות עיתונים. אבל היא מוקפת חלקות מכל הרמות השונות, ויש בה יקבים רבים, חלקם בעלי שם עולמי, שלוש כיכרות מלאות קסם, פטיסרי-בולנז'רי אחד, וחנות יין נפלאה אחת, Caveau de Puligni Montrachet, שיש בה מבחר מדהים מיינות האזור (בייחוד היינות הלבנים של הקוט דה בון, החלק הדרומי של הקוט דור). בחנות אפשר לערוך (תמורת תשלום) טעימות של מבחר נאה של יינות מקומיים. נוסף על כך יש בפוליני-מורשה מסעדה מצויינת אחת (בעלת כוכב אחד במישלן[בעת בה ביקרנו]), Le Montrachet לה צמוד בית מלון קטן וקסום.

בציר טוב

אבל אנחנו שוהים בבית ששכרנו, ממש מעבר לפינה מהיקבים הפזורים בתוך הכפר, ובמרחק של טיול קצר מהכרמים המפורסמים המקיפים אותו. לביקור בפוליני-מורשה, ובבורגונדי בכלל, בזמן הבציר, יש חסרון אחד: כל היקבים עסוקים בבציר, קבלת הענבים, והטיפול הראשוני בהם. ברבים מהיקבים שאנו מתקשרים אליהם על מנת לנסות ולתאם ביקור וטעימה, מציעים לנו לחזור באוקטובר. Vendange! צועקים עלי בטלפון במקום אחד. למי יש זמן אליכם עכשיו? אבל לצד חסרון זה עומד היתרון של השתתפות בחיי הכפר בתקופה המרגשת הזאת. (השתתפות שקל להפוך אותה מפאסיבית לאקטיבית – בזמן הבציר חסרות ידיים עובדות רבות ולפחות ביקב אחד מציעים לנו להצטרף לעבודה). ניחוח של מיץ ענבים נישא ברחובות של פוליני-מורשה וכל כפר אחר שאנחנו מבקרים בו. בכל פינה רואים את הענבים מגיעים, ממוינים, מובלים למכשיר ה"דיסטמר", ומתחילים בהליך ה"קראשינג". מי צריך ביקור פורמלי ביקב שקט כאשר כל הדלתות של היקבים פתוחות, העובדים והמכונות בפעולה, ואנו עומדים ומציצים?

בציר בבורגונדי

 

 

אבל בכל זאת, אי אפשר לבקר על ביקורים שכוללים טעימות. היקב המצויין של אוליבר לפליב, מציע – בתשלום ובתיאום מראש – ארוחת צהריים שכוללת טעימות של מבחר מיינותיו. אף כי אנו שומעים שהארוחה מוצלחת מאוד, אנו מדלגים עליה, והיקב מסכים לקבל אותנו לטעימה בלבד במרכז המאורגן שלו. אוליבר לפליב עזב את הניהול המשותף של דומיין לפליב, היקב הידוע מפוליני-מורשה שמייצר יינות לבנים מופלאים ויקרים, על מנת להקים עסק חדש, גדול יותר, בו הוא מתפקד הן כמגדל והן כ"נגוסיא" (כזה שקונה ענבים מאחרים ומייצר מהם יינות). התוצאה היא יינות מצויינים, שמחירם זול קצת יותר מהמחיר של היינות שעושה בת הדודה של אוליבר בדומיין המשפחתי. אנו טועמים עשרה מיינות הייקב, הן ברמת ה"ווילאז'" (אפלסיון כפרי) והן יינות פרמייר קרו. יינות הווילאז' מפוליני-מורשה ושאסן-מורשה (שניהם משנת 1999) מצויינים, וגם מרסו 1999 טוב מאוד. אחר כך מגיעים היינות שבשבילם הגענו עד הלום. פריימר קרו מחלקות נבחרות משלושת הכפרים האלה כולם נפלאים באמת. ביחוד מצויין פריימר קרו ממרסו מחלקת Charmes משנת 1999. העושר של היין, הן באף והן בחיך, מביאים לקריאת התפעלות. את יינות הגראנד קרו לא ניתן לטעום במסגרת הביקור היום, ואנו מסיימים בשלושה יינות אדומים, כולם טובים אף הם, אך מסכמים שגדולתו של היקב היא ביינות הלבנים, ויוצאים מהמקום עם שלושה בקבוקים של יינות פריימר קרו בידנו.

בימים הקרובים אנו ממשיכים לטייל באזור ובין הכפרים השונים. ישנם יקבים רבים שפשוט פתוחים לטעימה בלי תיאום מראש. המבחר הוא רב, על כן כאשר אנו לא מכירים את שם היקב, אנחנו נכנסים אליו רק אם הוא מומלץ באחד מספרי בורגונדי שעימנו, שהם הספרון הקטן של סרינה סאת'קליף, וה"תנ"ך" של קלייב קוטס (ראו פרטי הספרים למטה). החוברת "de vignes en Caves” ("מהכרמים למרתפים") שניתן להשיג בסניפים השונים של לשכת התיירות של בורגונדי כוללת רשימה של יקבים הפתוחים לביקור וטעימה בלי תיאום מראש, אך רק חלקם הם בעלי מוניטין שמצדיק ביקור כזה. אנו מגלים שגם חלק מיקבים אלה עסוקים מדי בעת הבציר, וכשאנו מגיעים הם מבקשים שנבוא בחודש הבא. עם זאת, הגיע הזמן לביקור רציני נוסף. להבדיל מאוליבר לפליב, רוב היקבים המפורסמים מקבלים מבקרים רק על פי תיאום מיוחד מראש. צריך להצטייד ברשימת היקבים האהובים עליכם ומספרי הטלפון שלהם ולנסות את מזלכם. כאמור, עכשיו זה עת הבציר ויקבים רבים רוצים שנבוא, אבל רק בחודש הבא. עם זאת, היקב של מישל לאפארג, אחד מייצרני היינות המופלאים ביותר של וולני, מסכים לקבל אותנו. מישל לאפארג, איש אציל, ממנהיגי וולני לא רק בשל היינות המופלאים של היקב שלו אלא גם בזכות היותו לשעבר ראש העיר, מקבל אותנו לביקור. הסיור במרתף כולל טעימת חבית של יינות שונים של היקב מבציר 2001. כל היינות שאנחנו טועמים, משקפים את האופי האלגנטי של היינות הטובים ביותר של וולני, בהם נשמרת נוכחות הפרי לצד עידון ודיוק נפלאים. מוצלחים במיוחד הם יינות הפרמייר קרו מחלקות Clos de Chateaux de Ducs ו Clos de Chenes. ביין האחרון הפריחה ומעט התיבלון על האף, מובילים לאלגנטיות, עידון ודיוק , סיום מצויין, וטאניות מורגשת. לקראת סיום הביקור, מצטרף אלינו פרדריק, בנו של מישל, שלמעשה החליף כבר את אביו בכל הקשור לייצור היינות.

ביצים עלומות ויין אדום

למחרת הביקור ביקב לאפארג, אנחנו חוזרים ליין ה Clos de Chenes שלו, אך הפעם משנת 1993: אחרי מספר ימים של בישול בבית עם מוצרים מהשוק של שאני, אנחנו מגיעים לארוחת צהריים במסעדת Le Montrachet שבמרכז פוליני-מורשה. הארוחה מצדיקה את הכוכב שקיבלה המסעדה במישלן. למנה הראשונה אנחנו אוכלים את המנה הבורגיניונית הקלאסית Oeufs en Meurrete – ביצים עלומות המוגשות ברוטב יין אדום הדומה לרוטב של הביף בורגיניון. כאן מועשר הרוטב עם בצלצלי פנינה, והתוצאה נפלאה. למנה העיקרית אני אוכל חזה עוף – מברס הסמוכה, כמובן – ממולא בפואה גראה, שמוגש ברוטב שמנתי לבן מצוין, עם ירקות, בצקניות, וראגו פטריות. בן זוגי אוכל טארט של בצק דק מצוין שעליו ראגו פטריות. צלחת הגבינות שמגיעה לאחר מכן מלווה בלחם אגוזים מדהים. היא כוללת גבינות נפלאות, לרבות הגבינות היחודיות של בורגונדי, Epoissant ו L”“Ami Chambertin  . אלו גבינות שנשטפות ב"מרק דה בורגון" (מעין גראפה מקומית). התוצאה, במקרה הזה, היא גבינות שכמעט ואפשר להשתכר מהן. תפריט היינות של המסעדה עשיר מאוד, במיוחד ביינות הלבנים של הכפר, אך אנחנו בוחרים ללוות את האוכל ביין אדום מכפר סמוך, והוא כאמור היין של מישל לאפארג, פריימר קרו מוולני מחלקת Clos De Chenes משנת 1993. מיד כשהיין מוגש לי לטעימה על ידי הסומלייה, מורגש אף עשיר של פריחת סיגליות. האף מתפתח ולפריחה מצטרפים פרחים נוספים, פירות, ורבדים נוספים, עם מגע של עישון, וניל וקינמון. על החיך היין אלגנטי ביותר, עידון נפלא, עושר אין סופי, ומגע של משי וסאטן, וקצת טעם של תותים. הפיניש ארוך, והיין מוכרז כאחד הטובים ביותר ששתינו אי פעם. לקינוח מגיע טארט חם ומצויין של תפוחים עם גלידת סיידר, וסופלה מדהים של גארן-מרינה. סיום נפלא לארוחה מצויינת.

לקראת עזיבת הכפר הגיע הזמן לסייר בחלקות המפורסמות שלו, הן אלה של האפלסיון הכפרי והן חלקות הפריימר קרו והגרנד קרו, ובראשן חלקת מורשה. אטלס היין של יו ג'ונסון וג'נסיס רובינסון בידינו, ואנו מנווטים בין החלקות (באיזור הכביש D113a ) יין מורשה גראן קרו יקר מדי לקנייה (המחירים מתחילים במאתיים יורו), אך אנחנו (אל תגלו!) טועמים ענב אחד של שרדונה מהחלקה המפורסמת הזו, שאלכסנדר דומא אמר שצריך לשתות את היינות שבאים ממנה כשכורעים ברך ומורידים את הכובע. הבציר כבר התחיל והארגזים מתחילים להתמלא בענבים שיעשו את מורשה 2002.

בבירה של בורגונדי

חזרה על ה N74 . אנחנו מצפינים לכיוון העיר בון. ה"בירה" של ייצור היין של בורגונדי ומקום מושבם של סוחרי היין הגדולים. אנחנו שוהים במשך סוף השבוע במלון Belle Epoque, פחות מפורסם ממלון Le Cep היוקרתי אבל הרבה פחות יקר, ובהחלט מלון נאה וממוקם היטב קרוב למרכז העיר. מבין כל סוחרי היין הגדולים של בון, ג'וזף דרוהין נחשב לזה שעושה את היינות הטובים ביותר. שיחת טלפון למשרדי דרוהין ואנחנו מועברים ל"אדם האחראי על ישראל". אותו אדם מארגן לנו סיור, ואנו מצורפים לקבוצה של אורחים משבדיה. מר ז'אן-פייר קרוספאל, שמארח אותנו, הוא אדם עם אהבה אמיתית ליין, לאוכל, ולשילוב שביניהם. הוא לוקח אותנו לסיור במרתפים הענקיים של דרוהין. חוויה מרשימה. בסיום, אנחנו טועמים מדגם מייצג של יינות היקב, כולם טובים מאוד. אנחנו מתפעלים במיוחד מיין פרמייר קרו מפוליני מורשה מחלקת Foliatieres משנת 2000, ומיין פרמייר קרו מוון-רומנה מחלקת Beaumonts משנת 1999.

אחרי הסיור הזה אנחנו ממשיכים לארוחת צהריים במסעדה הפופולארית ביותר בבון, Ma Cuisine. המסעדה היא מסוג המקומות שמייד בכניסה גורמת לך להרגיש בבית. חזה הברוז ברוטב עם תוספת של מבחר ירקות מצויין, אך השיא האמיתי מגיע בקינוחים, ה Terrine pain perdu הוא מעין פודינג לחם נפלא שמוגש ברוטב קרם אנגליז, עוגת השקדים מצויינת, ולסיום, עוגת שוקולד מקסימה שמוגשת על מרנג פריך. גם כאן רשימת היינות מצויינת ועשירה, ואנחנו נהנים מאוד מיין פריימר קרו של דומיין דה ל'ארלוט מוון-רומנה, חלקת Les Suchots, משנת 1996. יין בו אפשר למצוא באף קצת אדמה עור ועשן, אבל גם פרחים כהים. בפה, היין מגלה עוצמתיות המרוככת על ידי אלגנטיות, ומתיקות נעימה.

בבון חובה לבקר בהוספיס דה בון (הידוע גם כ Hotel Dieu), בית החולים העתיק שהוא גם הבעלים של חלקות כרם רבות, ושיינות רבים מיוצרים תחת התווית שלו. זהו גם מקום המושב של המכירה הפומבית השנתית הידועה של יינות. בית החולים, וביחוד החצר הפנימית שלו, הם פנינה אדריכלית מהמאה החמש-עשרה. שיאו של הביקור, היא יצירתו של רוגיר ואן-דר ויידן, יצירת מופת של האומנות הפלמית שמתארת את יום הדין, שמוקדש לה חדר משלה.

בסמוך ל"הוספיס דה בון", חנות נפלאה (אם כי יקרה למדי) לספרים, פוסטרים, מפות ואביזרים הנוגעים ליין (ואוכל), Athenaeum de la Vigne et du Vin. עוד באיזור, ה Marche Aux Vins מלכודת תיירים משעשעת, שניתן לטעום בה יינות, חלקם גרועים למדי, חלקם סבירים. אתר נוסף הראוי לביקור, הוא מוזיאון היין שיעניין את מי שאוהב לראות מוצגים הקשורים להיסטוריה של המשקה.

ארוחת צהריים קלה נאכלת במרכז העיר עם מבחר מוצרים מחנויות המזון המופלאות שלה. בפטיסרי Bouche אנו מוצאים גרסה נפלאה של ה Gougere, לידה במעדניה/קצביה של Franck Bourgeon יש פונדו מעולה של גבינה Epoisse, ובפטיסרי של Jean Ourvis ניתן לקנח בפונדנט שוקולד שמימי.

אי אפשר לסיים את הביקור בבון בלי ביקור בבר היין והג'ז Le Bistrot Bourgignon. ליד עמדת הבר נמצאים בתצוגה היינות שניתן לשתות מהם בכוס בתוך תא זכוכית מבוקר טמפרטורה. היינות נמזגים מתוך הבקבוקים שבתא באמצעות משאבה קטנה המותקנת בכל בקבוק ושואבת אותם לברז חיצוני ומשם לכוס. אחר כך הם מוגשים לשותה כשלתחתית הכוס מוצמדת טבעת נייר עליה נרשם שם היין שקיבלת, ויש מקום לרשום את התרשמותך מהיין. כאן המקום לאכול ביף בורגיניון טעים, המוגש עם פסטה וזוקיני ממולא, וללוות אותו ביין פרמייר קרו מפומארד של היצרן ניקולאס פוטל, מחלקת Bertins משנת 1999. ליין אף מתוק ועוצמתי, מרתק ומלא רבדים. על החיך הוא פירותי, עם סוף מתוק וטעים. מוזיקת ג'אז חיה מנעימה את האווירה, ורק הקינוח החלש פוגם קלות בערב הקסום.

לפני שעוזבים את בון, ביקורים בשתי חנויות היין המצטיינות שלה. דניס פרט מחזיק ביינות של הסוחרים הגדולים, וזהו מקום מצויין לקנות יינות של דרוהין במחירים סבירים מאוד. פרארדל היא החנות הנחשבת של בון, שמחזיקה מבחר מרשים של ינות בורגונדי.

בכביש הגראן קרו

הביקור בבון מסתיים ואנחנו ממשיכים צפונה לקוט דה נוי. אנחנו שוהים במשך שלושה ימים ב"צימר" בכפר מורי-סן.-דני. אנחנו מנסים את מזלנו הפעם עם סיור מאורגן, באמצעות חברת Wine and Voyages. החברה מציעה סיור של הקוט דה נוי בלבד או סיור של יום שלם של הקוט ד'ור כולו. הסיור כולל טעימה מוצלחת ביקב המצויין של Thomas Moillard בנוי-סן.-ג'ורג, וטיול בין החלקות השונות של הקוט דה נוי. אנחנו מצטלמים ליד חלקת הרומנה קונטי האגדית, חלקת שמברטין, וחלקות גרנד קרו אחרות. זה הזמן לנסוע לא על ה N74 אלא על הכביש האחורי (122D) שמחבר בין הכפרים דרך החלקות השונות, ונקרא Route de Grand Crus. מבקרים גם ב Clos de Vougeot, חלקת גרנד קרו גדולה שבמרכזה מנזר עתיק שהוא כיום למעשה מוזיאון שמספר את תולדות היין באיזור. השהות שלנו בקוט דה נוי עומדת להסתיים, ואנו מגלים את חנות היין הטובה ביותר בבורגונדי (לדעתנו), Le Cavon de Bacchus, בנוי-סן.-ג'ורג, מציעה מבחר של יינות מיצרנים מעולים וקטנים, מחירים סבירים (נמוכים יותר מפרארדל שבבון), ושירות ידידותי ומצויין.

הגיע הזמן לעזוב את בורגונודי? לא לפני שנדרים בחזרה לשאני, ל"גראנד פינלאה": ארוחת ערב במסעדה מעוטרת [בעת ביקורנו] שלושה הכוכבים במישלן, 19 נקודות בגו-מיו, "לאמלואז". אחרי הארוחה המדהימה (ראו מסגרת), אנחנו עולים לחדר שלנו במלון הקטן והקסום של לאמלואז, (מרשת רלה-אנד-שאטו). בבוקר, ארוחת בוקר קסומה במקום בו אכלנו אמש את אחת הארוחות הגדולות של חיינו. משרד הקבלה נענה לבקשתנו ומארגן לנו סיור קצר במטבח, שכבר פעיל לקראת ארוחת הצהריים, ובמרתף היין של המסעדה. אנחנו מצטלמים עם השף ז'אק למלואז, שמבקש שנשלח ד"ש לאהרוני – אז הנה אנחנו שולחים! נסיעה קצרה לבון להחזיר את הרכב השכור, ומשם רכבת TGV הביאה אותנו חזרה לפאריז. חזרנו לא רק עם מספר בקבוקים שמהם נהנה בשנים הקרובות, אלא גם עם העמקה רבה של ההכרות והאהבה ליינות בורגונדי, הלבנים והאדומים.

הקוסם מבורגונדי

במסעדה של ג'ק למלואז יש תפריט רגיל, יש "מניו" קבוע ויש גם תפריט של מנות מסורתיות. אנחנו בחרנו באופציה הרביעית: תפריט הטעימות. המסעדה מגלה גמישות מירבית ומסכימה להגיש גרסה צמחונית של התפריט לבן-זוגי. כדי להמעיט בסופרלטיבים בהמשך אגיד מראש: כל המנות היו מעולות. אחרי מספר משעשעי חיך מגיעה מנה מדהימה של סורבה עגבניות המוגש על קולי עגבניות כשמעל הכל מטופטף מעט חומץ בלסמי, ומסביב רוטב פסטו עדין. מיד אחר כך מתחילה להגיע שרשרת המנות הרשומות בתפריט. תחילה, פואה גרה עשוי בשתי צורות, האחת "טבעית", והשניה ביין אדום. כל זה מוגש עם קונפי תאנים בצד. הפואה גרה, ביחוד זה ביין האדום, מצויין, ואני מבקש ללוות אותו בחצי כוס של סוטרנס, על מנת לחגוג את השילוב הקלאסי הזה. היין של Chateau Cantegril משנת 1998 מגלה אף של פריחה ודבש, ובפה מתיקות עשירה ופרי, ואכן מהווה ליווי נפלא למנה. בן-זוגי מקבל במקביל צלחת של ירקות קטנים, ביניהם שעועית ירוקה, אספרגוס קטן, עגבניות שרי ועוד, כל זה מוגש בתוך קולי גזר, מעל ביסקוויט עליו מוטבעים עשבי תיבול.

אחר כך שנינו מקבלים Oeufs en Meurette , הביצים העלומות של בורגונדי ברוטב יין אדום, אלא שכאן הרטוב הועשר בקסיס, שאלוטס, וחמאה, והתוצאה מופלאה. הביצים מוגשות עם קצת פטריות ובצל ירוק בצד, על מצע של תרד. בהמשך מגיע משהו שהוא בין רביולי ללזניה של כמהין טרי, בתוך עלה פסטה, עם רוטב עשיר של כמהין שחור מסביב. אני בגן-עדן. הברקה בדמות גרניטה של פינו-נואר מכינה אותנו להמשך. אני אוכל יונה עם ירקות קטנים ורוטב כמהין. מנה מופלאה שהיא ממנות הדגל של למלואז, ובן-זוגי מנה של חמישה סוגי פטריות בתוך רוטב חמאה מבעבע, עם עלי פטרוזיליה שלמים. לצד האוכל בחרנו, מרשימת היינות הארוכה והמרשימה, לשתות יין פרמייר קרו מוולני, Les Champs, 1988 של יקב Hubert de Montille. יין שמגלה באף פריחת ורדים, ובפה עושר ופרחים, אלגנטיות, אך גם חספוס בצורת טאניות וקצת חומציות מורגשת. ליין סיום נעים וארוך.

אחרי כל זה מגיעה צלחת גבינות ולצידה ענבים טעימים. לפני הקינוחים ה"רשמיים" מגיע קרם וניל עם קולי פירות אדומים וקצפת, כשמעל כל זה גרגר פטל ועלה נענע, מנה שבהחלט מרעננת את החיך. בחרנו שני קינוחים. הראשון, מבחר קינוחי שוקולד לאוהבי השוקולד. חגיגת שוקולד עשירה שכוללת עוגות שונות, מוס שוקולד וסורבה שוקולד נפלא עם קרם שמנת. הקינוח השני, המלצת המלצר, הוא פירות יער טריים, שמוגשים בגביע כשמעליהם גלידת פיסטוק, ומעל זה זביונה וניל. פשטות מושלמת ומרגשת. את יין הקינוח שלנו, גוורצטרמינר מבציר מאוחר של טרימבאך משנת 1997, אנו טועמים עוד לפני הקינוחים עצמם, על מנת שמתיקותם לא תעצים עליו. פריחת הדרים באף, פרחים, אלגנטיות, ו-finesse בפה, עושים את היין למקסים ומרענן. בנוסף על כל זה – לפני, תוך כדי, ואחרי הקינוחים מגיעים לשולחן מגשים עם מבחר פטיפורים, פירות מסוכרים, שוקולדים ועוד. אחרי קפה וחליטת צמחים אפשר לעלות לחדר ולישון תוך חלום ענוג על הארוחה הטובה ביותר שאכלנו אי פעם.

 

פרטי המקומות המוזכרים

 

Dijon

 

Patisserie Morel, 25 Place Darcy, Dijon. Tel 03.80.41.42.64

Mulot and Petitjean סניפים פזורים ברחבי העיר, Place Bossuet ומקומות נוספים

Vannier, 12 rue de la Liberte, Dijon. Tel 03.80.47.25

Puligni Montrachet


Oliver Leflaive – Degustation, Place du Monument, Puligny-Montrachet, Tel 03.80.21.37.65, e-mail: Olivier-leflaive@dial.oleane.com

Le Montrachet, 10 Place des Marronniers, Puligny-Montrachet, Tel 03.80.21.30.06, email: info@le-montrachet.com

Caveau de Puligni Montrachet, 1 Rue de Poiseul, Puligny-Montrachet, Tel 03.80.21.96.78, email: caveaudepulignymontrachet@lesvinsfrancais.com

Beaune

Hotel Belle Epoque, 15 r.Fg Bretonniere, Tel 03.80.24.66.15,
e-mail: hotelbelleepoque.gabard@wanadoo.fr

Ma Cuisine, Passage Saint-Helene, Beaune, Tel 03.80.22.30.22
e-mail: cave-sainte-helene@wanadoo.fr

Le Bistrot Bourguignon, 8 rue Monge, Beaune, Tel 03.80.22.23.24

Patisserie Bouce, 1 place Monge, Beaune, Tel 03.80.22.10.35

Franck Bourgeon, Charcutier-Traiteur, 9 place Monge, Beaune, Tel 03.80.22.13.22

Patisserie Jean Ourvis, 8 rue Carnot, Beaune, Tel 03.80.22.35.40

Denis Perret, 40 rue et Place Carnot. Tel. 03.80.22.35.4, e-mail: contact@denisperret.fr

Perardel, Avenue du General de Gaulle, Beaune, Tel 03.80.24.08.09 , e-mail: perardel.beaune@wanadoo.fr

Hotel Dieu (Hopsice de Beaune), Rue de l’Hotel Dieu, Beaune, Tel 03.80.24.45.00,
e-mail: hospices.beaune@wanadoo.fr

Musee du Vin de Bourgone, rue d’Enfer, Tel. 03.80.22.08.19, e-mail: culturemusee.beaune@wanadoo.fr

Marche aux Vins, Rue Nicolas-Rolin, Tel 03.80.22.27.69, e-mail: marcheauxvins@axnet.fr

Athenaeum de la Vigne et du Vin, 7 rue de L’Hotel Dieu, Beaune, Tel 03.80.22.12.00,

Clos de Vougeot

Chateau du Clos de Vougeot, Tel. 03.80.62.86.09

Nuit St. Georges

Le Cavon de Bacchus, 19 rue Crebillon, Nuits St.George, Tel. 03.80.61.15.32, e-mail: contact@cavon.com

Chagny 

Lameloise, 36 Place D’Armes, Chagny, Tel 03.85.87.65.65 , e-mail: reception@lameloise.fr

כללי

לשכירת בתים וצימרים:

Gites de France, Cote D’or
15 rue de l’Arquebuse, Dijon, Tel. 03.80.45.97.15
e-mail: gites.de.france21@wanadoo.fr

לסיורים מאורגנים:

Wine and Voyages
Tel. 03.80.61.15.15 
e-mail: info@wineandvoyages.com

לשכת התיירות של בורגונדי:

Comte Regional du Tourisme de Bourgone
Tel. 03.80.28.02.80
e-mail: documentation@crt-bourgogne.fr

ספרים:

Hugh Johnson & Jancis Robinson, The World Atlas of Wine, Fifth Edition (Mitchell Beazley, 2001).

Clive Coats, Cote D’Or – A Celeberation of the Great Wines of Burgundy (University of California Press, 1997)

Serena Sutcliffe, Wines of Burgundy (Mitchell Beazley Wine Guides).

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

  •   ביום אוגוסט 6, 2007 בשעה 4:33 am

    פוסט מדהים לקריאה. במיוחד על הביקור במסעדה.
    יש לך את הקול שלי, זה בטוח.

טרקבאקים

  • […] בייחוד על טיולים באזורי יין והיינות שטעמנו שם. הטיול הרציני הראשון מהסוג הזה היה בשנת 2002 לבורגונדי. התייעצתי עם רוגוב להיכן כדאי לנסוע והוא המליץ על אזור […]

  • מאת פרידה מרוגוב | אוכל | סלונה ביום ספטמבר 8, 2011 בשעה 9:15 am

    […] בייחוד על טיולים באזורי יין והיינות שטעמנו שם. הטיול הרציני הראשון מהסוג הזה היה בשנת 2002 לבורגונדי. התייעצתי עם רוגוב להיכן כדאי לנסוע והוא המליץ על אזור […]

פרסם תגובה

שדות נדרשים מסומנים *

*

*