תל-אביב, קולנוע אלנבי, 1999 (או: איך כמעט הייתי מאמם)

 

הבלוג "נעשה 'מאמם' בעירנו" שדיווח על חיי הלילה הגאים בתל-אביב יצא להפסקה ולא ברור אם ישוב. כמחווה שלפתי מהארכיון קטע גנוז שמעולם לא פורסם, שמתאר לילה אחד בקולנוע אלנבי המיתולוגי בשנת 1999. באותה תקופה הייתי משתתף קבוע ב"זמן הוורוד" והקטע נכתב ביחד עם חברי נ' כמעין פיילוט למדור חיי לילה שחשבנו לכתוב. לבסוף מסיבות שונות הדבר לא יצא לפועל. היה זה לפני עידן הבלוגים והקטע נגנז במחשב הישן ומפורסם כאן לראשונה.

רבות מהדמויות המתוארות עדיין איתנו, אך חלקן נעלם מה"סצינה". כמה ביאורים: ליידי סמנטה (סמי ג'אבר) – מהדראג קווינז הנפלאות שפעלו בתל-אביב – מצוטטת כאן על סמך משפט שהונצח בכתבת טלביזיה על אירועי הוויגסטוק: כאשר הורתה המשטרה להפסיק את אירוע ההתרמה למלחמה באיידס בגלל כניסת השבת, הורתה סמנטה למשתתפים לחסום את רחוב הירקון, וכך תרמה לאירוע המיתולוגי; הציטוט "וותיקי גן הזכרון" הוא ציטוט ישיר ממכתב למערכת שהתפרסם ב"זמן הוורוד" זמן קצר קודם לכן.

 

עדכון 3.11.2007: תודה לאל הבלוג ה(מאמם) חזר, ולא רק זאת, הוא העלה פוסט זה כפוסט אורח מה שכמובן גורם לנו גאווה גדולה. חוץ מזה, השורה "ותיקי גן הזכרון זוכרים" שכתבתי שהיתה ציטוט ישיר ממכתב ב"זמן הוורוד" והתייחסה לראיון  עמוס הכחשות שנתן זמר מסויים (שבכתבה הסתפקנו באחד מכינויי הבמה הנשכחים שלו "כריס לייף"), קיבלה עכשיו משמעות חדשה עם יציאתו של הזמר אדם מהארון.

סוף סוף חזרו ערבי יום ששי של ש. שירזי למקום הראוי להם, הלא הוא קולנוע אלנבי. זו אולי גם ההזדמנות לנטוש את השמות המייגעים פרידום, פרינדלי ופלשבק (מה יש לשירזי עם הפ'?) ולחזור למותג המוצלח פליירום. ההזמנה לערב הפתיחה, המעוצבת בצורת פרפר, הבטיחה את שובו של עופר נסים לסצינה לאחר העדרות של חצי שנה, וזאת לצד אסי קוז'אק ועופר שרביט. קולנוע אלנבי התגלה לקהל לאחר שיפוץ מרהיב. בקצה גרם המדרגות הישן, התגלה כי במרחב שבינו ובין היציע, כובו האורות והוכרז על "חדר חושך".

הערב היה נוצץ במיוחד, וזאת במובן המילולי של המילה: נוצצים פוזרו על הקהל ממתקן מיוחד שהוצב על הבמה. זיקוקין הועפו באויר. ליידי ("בשעה שמונה, אני רוצה לראות את כולכם בצומת") סמנטה, העלתה מיצג בסגנון "במיטה עם מדונה", והופיעה בשיר מקורי חדש ("You said you loooovvvveeedd me"), עם מיקרופון ומשדר גם הם סטייל מדונה שלא ברור כלל אם עבדו, בזמן שעופר נסים הכריז במיקרופון "שימו לב, זאת היא  שרה!". עוד הופיעו השניליות בשמלות כלה. בקהל נצפו בין השאר כריס ("ותיקי גן הזכרון זוכרים") לייף, סטפני שדיגמנה את אופנת "הגנב מבגדד", וה-דנה בעצמה בכבודה ודיווהיותה, והפעם ללא שומר הראש השבדי. בעוד שדנה התערבבה לה בקהל, השמיע עופר נסים בהשמעת בכורה ע-ו-ל-מ-י-ת ("שימו לב, זה עוד לא גמור אבל אנחנו נשמע את זה לפני כולם!") את גרסת הקאבר של דנה ל Woman in Love של ברברה סטרייסנד. בשלב הזה של הערב הורה נסים: "שימו לב, מי שלא מסומם – לשתות!".

המוזיקה עלתה למעלה כמובן, והתמקדה בקומרשל ווקאל האוס ומיקסים מוקפדים היטב של עופר נסים שהוכיח שגם העדרות של חצי שנה לא פוגעת בסגנון שגובש במשך שמונה עשרה שנים בעמדת הדי.ג'י. חזרתו של הפליירום הביאה עימה את האוחצ'יאדה הידועה והמבורכת, שמגיעה לשיאה מול המראה בחדר השירותים, שם מתערבבים הבנים, הבנות, הבנים שהם בנות וכל היתר. בנות שאוהבות בנות בילו במרתף תחת ניצוחה של א.שירזי, אך שם הורשה לבקר רק גבר אחד, די.ג'י. מוטי סעדיה.

קולנוע אלנבי הוכיח עצמו שוב כמועדון הנוצץ והסקסי ביותר בעיר, ואנו מקווים שערבי יום ששי ישארו שם לעד. עופר נסים אמר בסוף המשמרת שלו "שימו לב, אני אהיה איתכם גם בשבוע הבא". גם אנחנו.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 •   ביום ספטמבר 29, 2007 בשעה 3:51 pm

  לקולנוע אלנבי שמור מקום מיוחד בליבי. אני זוכר איך הייתי מעמיד פנים שאני מעל גיל 18 ומנסה להכנס למסיבות שערך שירזי במועדון. כן, גם אני בעברי הייתי מאותן קוקיצות מעצבנות שלאף אחד לא ברור איך הן עברו סלקציה

  זו היתה תקופה נפלאה. תודה אייל

  ואגב, יוחזר הבלוג המאמם לאלתר!!!!!!!

 •   ביום ספטמבר 30, 2007 בשעה 3:24 pm

  עושה חשק לחזור

 •   ביום אוקטובר 1, 2007 בשעה 11:29 am

  תואר (מאמם) לשם כבוד מוגש בזאת לד"ר אייל גרוס.

  ע' ב'
  בשם הבלוג "נעשה (מאמם) בעירנו"

פרסם תגובה

שדות נדרשים מסומנים *

*

*