יַעוֹר, יִשְגָב אָדָם / 1 במאי בלונדון: מסטאלין ועד פאנק

 

 

 
פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 •   ביום מאי 1, 2009 בשעה 1:39 pm

  אחרי שעקבתי בעניין רב בסרטון של האינטרנציונל בכל השפות, ולמראה האידיש שראיתי ושמעתי שם, נזכרתי בהמנון של האנרכיסטים היהודים (תנועה מפוארת וותיקה מאוד מסוף המאה ה19, תחיל העשרים). אעשה אחר כך חיפוש ביו טיוב ואביא לך לינק.

  וחוץ מזה הזכרת לי עם הסרטון של החולצות הכחולות והאינטרנציונל איך כשהייתי במפמ והיו מסיימים כל אירוע בשירת ההימנונים, אז כששרו את האינטרנציונל – הרוסים לא קמו ולא שרו, וכששרו את התקווה הערבים לא קמו ולא שרו…

  חקשמח

 •   ביום מאי 1, 2009 בשעה 2:14 pm

  הנה הנה הוא:
  http://www.youtube.com/watch?v=Wbhrtoi9tr8&feature=related

 •   ביום מאי 1, 2009 בשעה 4:23 pm

  וואו תודה, מקסים
  הנה קישור לתרגום של שלונסקי
  http://www.zemer.co.il/song.asp?id=164
  והנה לביצועים בשפות רבות
  http://www.hymn.ru/internationale/index-en.html

 •   ביום מאי 1, 2009 בשעה 4:33 pm

  ואסתי מה שסיפרת הזכיר לי משהו שאזכיר שוב אחר כך כשאעלה פוסט תמונות עם המשך, אך בינתיים: וזה שכשהגעתי לאתר בו התרכזו לקראת מצעד 1 במאי בלונדון, שזה בכיכר שלפני ספריית מרקס ממש ליד ביתנו, דיברתי קצת עם אנשים מהמפלגה הסוציאליסיטת האנגלית. ואז לתדהמתי ראיתי בצד השני של הכיכר אנשים עם פוסטרים של סטאלין! הסתבר שהם היו מהמפלגה הקומוניסטית האנגלית.. שאלתי את הבחור מהמפלגה הסוציאליסטית לדעתו על זה והוא הזדעזע ואמר לי "זה נורא, אנחנו טרוצקיסטים וסטאלין הרי טבח בנו!".

 •   ביום מאי 1, 2009 בשעה 8:13 pm

  ראש העיר היה?

  מאוד היה נחמד להסתכל על התמונות האדמדמות. נהניתי הנאה גדולה עד שנפלתי על התמונה של החבר סטלין?!?!
  הלוווווו?!?!
  הוא לא טבח רק בטרוצקיסטים כידוע. הם ירדו מהפסים החברים הקומוניסטים מלונדון?
  שאלת אותם מה הקטע?

 •   ביום מאי 1, 2009 בשעה 8:23 pm

  לעולם יפליא אותי איך גדולי ההומניסטים ברשימות מתפעמים מהדגל האדום, שמאות מליונים נרצחו ודוכאו תחתיו. נכון, הקומוניזם הוא לא רק סין ורוסיה – אבל גם צלב הקרס ודגל גרמניה נוכסו לנאצים רק עשר-עשרים שנה, ולא הייתי צועד איתם.

 •   ביום מאי 1, 2009 בשעה 10:37 pm

  כל הגיוון הזה, השפות, הדמויות, הצבעים, הנוף האורבני. מטרופולין משכר. אני כמובן מקנא בך ששוטטת שם וראית וצילמת את כל זה.

  חג שמח!

  הרמנו כוס יין אדום בארוחת ליל השבת ואפילו שרנו קצת את האינטרנציונל.

 •   ביום מאי 2, 2009 בשעה 12:17 am

  ילדים מנופפים בגאווה בדגלים עם דמותו של הטרוריסט גווארה
  http://www.flickr.com/photos/35420061@N08/3491627978/sizes/l/

 •   ביום מאי 2, 2009 בשעה 9:10 pm

  אנחנו מדברים על כשלון הקפיטליזם אבל לא רצוי לשכוח כי גם השיטה הקומוניסטית פשטה את הרגל מבחינה כלכלית . אנו[אני] דוגלים במדינת רווחה ,אבל ניתן וצריך לזכור כי במקומות מסויימים כמו צ'ילה ,שיטה זו הביאה גם היא לפשיטת רגל ולעוני-מה שהוליד דיקטטורה פשיסטית וכלכלה אולטרה קפיטליסטית שבכל זאת שיפרה שם את המצב. שום דבר אינו מוכיח שום דבר. תיאוריה כלכלית שמתאימה לזמן מסוים נכשלת בתקופה אחרת ובסך הכל "מדע" הכלכלה מגשש כסומא באפלה וממילא התשובות לשאלות הנושנות תמיד תהינה שנויה במחלוקת. הכול מריעים לאובמה ועל המדיניות הגירעון התקציבי הענק שלו ונותר רק לברר אם מדיניות זו לא תוליד משבר חמור בהרבה בעתיד

 •   ביום מאי 4, 2009 בשעה 4:20 am

  הקפיטליזם נכשל?

 •   ביום מאי 5, 2009 בשעה 3:05 am

  תודה לכל המגיבים.

  אסתי אני דיברתי עם אנשים רבים שם והרבה לא התלהבו מהסטאלין.. היו שם הרבה קבוצות ורק אחת היתה עם הפוסטרים האלו. הגברת מהקבוצה הזו הסבירה לי שהם, המפלגה הקומונסטית, מרקסיסטים-לניניסטים, ושסטלין יישם את התיאוריה של מרקס. אמרתי לה שהוא הרג הרבה אנשים והיא זרקה משהו על כך שהרבה אנשים הרגו הרבה אנשים או משהו כזה… אכן זה נורא, אבל היה משהו – מודה – באנרכרונזים המעוות הזה שם עשה את האירוע ביזארי בצורה משעשעת.

  ניר – שמתי תמונות וכמובן שלגבי חלק מהדברים ממש לא בהסכמה אלא בתיעוד, ואני מתכוון שוב לתמונה של סטאלין בעיקר.
  אבל לגבי הדגל האדום, אני מבין את האנלוגיה לצלב הקרס, אך הדגל האדום, ו 1 במאי שבכלל תאריך שבא מארה"ב שם הוא כבר לא נחגג מזמן, מסמל סוציאליזים – ולא רק קפטילזים במרחבי זמן ומקום גדולים בהרבה מהעוולות שנעשו על ידי המשטרים הטוטילטרים בבריה"מ וסין, אז אני לא אתן להם לנכס אותו, כמו שאני לא אתן למאיר כהנא, להבדיל, לנכס את התנך.

  מיכאל – אכן כנראה שגווארה הוא מקרה שמישהו הפך לאייקון (אחד ממקרי האיקונוגרפיה המרתקים) בלי קשר לכך שהוא היה אחראי גם להרבה עוולות…

  בו, כן הקפיטלזם נכשל, ולא צריך את המשבר האחרון כדי לראות את זה, אלא די להסתובב ב
  inner city
  של כל עיר בארהב.

  משה, לגבי צילה נדמה לי שיש מחלוקת ויש הטוענים שהמדיניות של פינושה הטיבה רק עם העשירים והם תמכו בו, אבל אני לא בקיא בפרטים של ההיבטים הלו של הסיפור. מה שנכשל הוא הקומוניזים המרקסיסטי-לניניסטי בגרסה הסוביטית. אני חושב שהביקורת המרקסיסטית על הליברליזים, קפיטליזים וגם זכויות אזרח מבריקה, אך לא בטוח שאפשר באמת לקיים חברה חופשית תוך ביטול הקניין הפרטי, ולכן החלק הפרוגרמטי הזה אולי צפוי להוביל לטוטילטריות. וזה מעבר לבעיות הכלכליות. אבל כידוע יש מודלים רבים באמצע בין הקומוניזים שמבטל את הקניין הפרטי לבין הקפיטלזים, בדמות הסוציאליזים, סוציאל דמוקרטיה וכו'… וגם יש מקום לחשיבה מחודשת.

  נועם, אכן , תודה וחג שמח.

פרסם תגובה

שדות נדרשים מסומנים *

*

*