איך זה שחובי סטאר אחד מעז

 

 

 

 

"אני לא אוהב לשנות את עצמי בגלל אנשים. מי שיש לו בעיה יכולה להיות לו בעיה, ומי שאין לו בעיה אני אתן לו את כל האהבה שיש" – חובי סטאר.

 

"אף מילה על אייל גרוס ועל כוכב נולד, מה לעזאזל הוא חושב לעצמו" – הבלוג נ' נגד נ' 

 

הכותרת של הפוסט הנוכחי כבר היתה מוכנה על המסך מזה מספר ימים וחיכתה לפוסט שתכננתי לכתוב, אך הערב ציוצים שהגיעו בטוויטר ללונדון בזמן שהייתי עסוק בדברים אחרים בישרו לי את הלא יאומן, חובי סטאר, המוצלח, כובש הלב והראוי מבין מתמודדי העונה הזו, הודח מ"כוכב נולד". ביום חמישי גלגל ההצלה בתכנית בעלת השם המופרך "הצילו אני כוכב נולד עם מרינה מקסימיליאן בלומין" בערוץ 24. אז אנא, תעשו מה שצריך ותחזירו את הסטאר לכוכב נולד. מגיע לו ומגיע לנו!

 

לפני שתי עונות, כאשר הקדשתי כאן מספר פוסטים לכוכב נולד 5, ("הזוהי דמוקרטיה", "איך זה שכוכב אחד מעז" ו"פוסט כוכב") כבר כתבתי על כל הדברים הרעים שהתכנית הזו עושה לדעתי למוזיקה, אבל גם על הפוטנציאל שיש בה להביא לחשיפה של זמרים מוכשרים, בפרט בעונה ההיא. נדב קדמון (איפה הוא היום?) שמכל הזמרים שאני ראיתי בכוכב נולד (ואני באמת לא גדול העוקבים!), היה זה שהביא אינטרפרטציות מעניינות במיוחד לשירים שביצע. אדיר אוחיון ונדב קדמון, וגם מרינה מקסילמיאן בלומין היו לאזני הזמרים המוכשרים באמת של כוכב נולד 5, ורק אחת מהן הגיעה לגמר. אז באמת סך הכל אין לי המון דברים טובים לומר על כוכב נולד, ועל סגנון השירה (הצועק) שהיא מקדמת. אבל אי אפשר להתכחש להיותה במה שמאפשרת לעתים חשיפה שאחרת היתה אולי לא אפשרית לזמרים צעירים ומוכשרים, רבים מהם מהפריפריה. מה שמביא אותנו כמובן לחובי סטאר (aka חובב סקולץ), שלפתע כאילו משום מקום פרץ לחיינו עם הנוכחות הסטארית שלו.

 

אבל לפני שנחזור לחובי, משהו שלכאורה לא קשור, אך בהמשך הפוסט אני מקווה שהכל יתחבר ויתבהר.

חלק מהעונות של כוכב נולד הולידו דיון, לפחות בחוגים מסוימים, במיניות של המשתתפים. למען הסר ספק אציין שאין לי שום מושג לגבי הנטייה המינית של אף משתתף/ת בכוכב נולד, ואני לא מתכוון לומר שום דבר בסוגיית עצם הנטייה המינית של משתתף/ת ספציפי/ת זה או אחר/ת. אבל אי אפשר להתעלם מהדיונים הארוכים שהתקיימו ביחס לחלק מהמשתתפים סביב סוגייה זו. בלט במיוחד בזמנו הדיון הארוך על השאלה האם הראל סקעת הומו או לא, או לפחות הדיון על עצם הלגיטמיות של הדיון הזה. הדיונים האלו, הן הדיון מסדר ראשון והן זה מסדר שני, התנהלו בפורומים רבים עד מאוד (כולל כאן ברשימות  – לא אוסיף עוד קישורים כי קל למצוא בחיפוש בגוגל). דיון כזה התנהל לגבי משתתפים נוספים, אם כי ברמה פחותה של תקשורתיות אולי כי אף אחד מהם לא זכה לתקשורתיות כה רבה כמו זו שקיבל הראל סקעת. מקומון ששאל או כתב או רמז משהו לגבי נדב קדמון הואשם ב"אאוטינג". על רקע זה  בדיון שהתקיים בתגובה לאחד מהפוסטים שעסקו בנדב קדמון וכוכב נולד חמש כתבתי:

לגבי קהילה וכו', אני לא יודע מה הנטיה המינית של אדיר או של חן או של בועז או של מרינה או של מרים או של או של או של..

לגבי נדב – איך בכלל מדברים על זה בלי שתואשם באאוטינג מצד אחד או באינניג מצד שני?

הרי הבנאדם מצד אחד שר את ליאונרדו, שהוא שיר מקודד של עברי לידר על בחור גיי שעדיין בארון אך כבר בדרך החוצה ובקרוב יספר לכם על כך, ומדבר על הזדהותו עם השיר הזה, ובכך בעצם מבצע את מה שעברי לידר עשה כשהוא שר את השיר הזה, כלומר שלח מסר מקודד. ואפילו בצורה יותר חזקה מזו שעברי עשה בזמנו, כי עכשיו הקידוד הוא גם לעברי שאכן יצא מהארון בהמשך. כלומר בעצם מה אומרת אמירה כזו, אם בכלל, לגבי הנטייה המינית שלו: שמותר או אסור לדבר עליה????

אז איך להבין את הקידוד הזה? כאומר משהו לגבי נטייתו המינית? ואז, האם להסתיר אותה זה לעשות איננינג לדבר שלא אמור להיות נושא בעייתי בכלל?

ואז מצד שני כאשר מקומון כלשהוא שואל אותו בנושא אז המקומון מואשם באאוטינג פסול. מדוע, כי היו רק קודים ולא נאמרה המילה המפורשת? האם המקומון עשה אאוטינג או אחרים עשו אינניג?

אבל האם הדרישה לומר את המילה המפורשת היא לא דרישה לעשות מזה עניין במקום פשוט "לזרום" עם זה? והאם לזרום עם זה פירושו דווקא שמותר או אסור לדבר על זה???

אין לי כל ידע אישי על הנטייה המינית של אף אחד/ת מהמשתתפים בכוכב נולד. אבל אני חושב שהדיון והתגובות שהתנהלו כאן הניחו כמה דברים לגבי הנטייה המינית של חלק מהמשתתפים. מה שאני רוצה להצביע עליו זה כמה הדיון הזה על הארון ועל נטיה מינית מלא סתירות. כמה אנו משחקים עם קודים וכמה לא ברור מה הגבולות.

וכן, מובן לי שבעיני רבים חלק מהמועמדים עוררו אהדה כי הם שדרו מיניות מסוימת. האם זה פסול? האם מיניות זה לא חלק ממה שזמר משדר לפעמים?

כפי שכבר הבטחתי, יום אחד אכתוב על זה פוסט מסודר…

הנוכחות של חובי סטאר הציפה את הסוגייה הזו די מהר בעונה הנוכחית. שי גולדן בשלב מוקדם של העונה השווה את חובי סטאר לאדם למברט, כוכב "אמריקן איידול", (כוכב נולד בגרסה האמריקאית). למברט, כזכור, סיפר אחרי התכנית שהוא גיי, אך אמר שאף פעם לא יצא מהארון, כי אף פעם לא היה בו. "נוכחות של מתמודד אקסצנטרי כמו חובי סטאר, לצד שיבוצם של דנה אינטרנשיונל וגל אוחובסקי בחבר השופטים מייצר על המסך המקומי, בתוכנית הכי כל-ישראלית והכי לכל-המשפחה שמשודרת כיום בעברית, תמהיל אנושי מעורר גאווה (…) וראוי לשבח ל"טדי" ולקשת" כתב גולדן.[שלוש הנקודות במקור, וזה מעניין כשלעצמו – א.ג.].

 דיון פייסבוקי שהשתתפתי בו אחרי הכתבה הזו, העלה את השאלה האם אין כאן "אאוטינג" פסול מצד גולדן. גולדן, ציינתי בדיון הזה, לא אמר שום דבר על הנטייה המינית של חובי סטאר, אבל על הנוכחות שלו, ש"מעוררת גאווה", בהחלט קידוד מסויים להומואיות, אבל מצד שני הנקודה החשובה כאן באמת לא היתה עצם הנטייה המינית הזו או אחרת של הסטאר, אלא מה שהוא כינה "מתמודד אקסצנטרי" ואני אעדיף לכנות בשמות אחרים, מתמודד שבלי קשר לשאלה על מי הוא מפנטז ועם מי הוא מקיים יחסים, נמצא out there כמה שאפשר לקרוא flaming queen או אוחצ'ה מזעזעת (ולמי שיש ספק אין לי שום מטען שלילי כלפי המונחים האלו – ההפך).

גם בתכנית של אסי עזר בערוץ 24 התנהל דיון  מקודד בסוגיה ואציין לזכותו של עזר שניסה להציא את הדיון (לא את חובי) ממעמקי הארון, כאשר בעוד שהמשתתפים האחרים דיברו על כך שיש  "משהו שחובי לא דיבר עליו", "משהו שנגרים בונים" וכו', הרגיע עזר את הרוחות ואמר שאין שום בעיה לומר מפורשות שהרבה אנשים חושבים שחובי הוא הומו, ושחובי עצמו לא דיבר על כך [ואני אוסיף –  לא דיבר מפורשות, ראו בהמשך]. (ראו  גם את הדיון של אלי מורנו בבלוג גיישפטיין-לופט על התכנית הזו, בניגוד אליו אני אהבתי את העמדה של אסי עזר בתכנית הזו – ובכלל, ולמעשה היחיד שהרגיז אותי בתכנית הזו היה גל אפל אבל זה כבר דיון אחר). 

החל מהרגע הראשון בו מיתג עצמו כ"חובי סטאר",  האדם והמותג, הלחישה, וכמובן תנועת הידיים הבלתי נשכחת, היה ברור שיש כאן מישהו שלא מסתיר את מי שהוא, ושוב, אני לא מתכוון דווקא או רק לנטייה מינית מסוימת, אלא לאפשרות, כפי שאמר חובי כאשר הסביר למה בחר לשיר את "מיכאל" של אתי אנקרי, להיות שונה.

בראיון שהתפרסם איתו לאחרונה במעריב סיפר חובי סטאר לערן סוויסה על ילדותו בקרית אתא שם סבל מהתושבים שלא הבינו את פשר השחור בעיניים או הטבעות עם האבנים. חובי סיפר על לגדול כמישהו "שונה" שסבל מאלימות ועל כך שבתיכון לא היה לו חבר אחד. סוויסה הלך סחור סחור סביב השאלה "המפורשת": "בתקשורת מיהרו לתייג אותך בצורה מסויימת", הוא ציין,  וגם שאל על ההשוואה שנעשתה בין חובי ובין לאון שיינדרובסקי, המתמודד הגיי בהאח הגדול, וגם בין חובי ובין אדם למברט. חובי ענה לגבי ההשוואה ללאון שהוא "לא מבין את הגישה הזאת של לתייג אנשים", ולגבי למברט ש"חוץ מזה ששנינו יודעים לשים שחור בעיניים אין משהו משותף".  משחק החתול והעכבר של סוויסה וסטאר היה כזה של רמזים, אמירה שאומרת אך בו בעת לא אומרת, בקיצור ממש טקסט קלאסי לקרוא לאור הדיון המבריק של איב קוסופסקי סדג'ויק בספרה "האפיסטימולגיה של הארון". בספר זה עשתה סדג'ויק (שנפטרה ללא עת לפני מספר חודשים) דקונסטרוקציה לרעיון לפיו העולם מתחלק באופן בינארי לאנשים שהם בארון או לאנשים שהם מחוץ לארון. משטר הידע על מיניות הוא הרבה יותר מורכב, וסדג'ויק כתבה רבות על שאלת ה"סוד" וה"סוד הגלוי": כיצד הומוסקסואליות של אדם יכולה להתקיים כדבר שנמצא בחלל שבין ידיעה לאי-ידיעה, ומה הרגע בו אפשר לדבר עליה. כיצד אם כן הציר הטרוסקסואליות/הומוסקסואליות מקביל לצירים סוד/גילוי, ידע/התעלמות, פרטי/ציבורי ועוד. תפיסת "הסוד הגלוי" כפי שסדג'ויק מציגה אותה עוזרת לנו  לקרוא בצורה חכמה יותר ראיונות כמו הראיון של סוויסה עם חובי,  כדוגמה לראיון בו יש איזו הנחה או ידיעה או הנחה לגבי ידיעה לגבי נטייה מינית, אך שמירה על הכללים לפיהם אסור לדבר על זה מפורשות, אלא אם כן האדם הרלבנטי יישב על כיסא הווידוי ויצהיר על נטייתו המינית ה"שונה". בינתיים, הסוגייה מתקיימת כסוד הגלוי.  ככזה שמותר לשאול שאלות סביבו, אך אי אפשר לדבר עליו מפורשות. את השאלה של מה הרווח ומה המחיר של הישיבה על כיסא הווידוי אשאיר לפעם אחרת, וכך גם את השאלה הקשורה לה והאולי רלבנטית שהעלתה טענתו של אדם למברט: איך אפשר לצאת מהארון אם אף פעם לא היית בו? האם אם אף פעם לא היית בארון תחשב כמי שבארון עד שלא תשב על כיסא הווידוי ותספק את כולם בכך שתצהיר "אני הומו"?

אני מזכיר את הדברים האלו כאן, כאמור לא כדי להניח במסגרת הפוסט הזה הנחות לגבי חובי, אלא כדי להצביע על הדיון התקשורתי שהתקיים סביבו, שהכיר בהיותו "שונה", שהניח סודות גלויים שאפשר לדבר סביבם אך לא עליהם. ובפרט כי בראיון ההוא במעריב כבר חזה חובי את אשר יקרה, כאשר אמר שהוא עצמו לא יגיע לגמר של כוכב נולד. "לעם ישראל יהיה קשה לבחור בי, העם זה לא תל-אביב". "אבל", הוא אמר, "אני אהיה מספיק זמן בתכנית כדי שיזכרו אותי". בדרכו שלו השתתף אם כן חובי במשחק הזה של  מצד אחד לדבר על להיות שונה, על להיות מישהו שמחוץ לתל-אביב לא יקבלו אותו, תוך מצד שני התנגדות מצידו לגישה הזו של "לתייג אנשים".

חובי סטאר העז אם כן. בלי לומר שום דבר ספציפי על נטייה מינית, הוא הביא למסך את האישיות והנוכחות הייחודית שלו, זו ששמה שחור בעיניים, לובשת טבעות עם אבנים, הילד השונה שחטף מכות בקרית אתא ולא היו לו חברים. זה שקשה ל"עם ישראל", כפי שהוכח הערב,  לבחור בה, אבל היא אכן בהחלט בלתי נשכחת. החל מההופעה הראשונה שלו עם הלחישה "חובי סטאר" ותנועות הידיים הבלתי נשכחות,  (הלוואי שהיה לי כאן קישור אבל קצת קשה לקשר לקליפים ספציפים באתר של כוכב נולד) ודרך היכולת שלו לבצע בכשרון כה רב שירי פופ כמו "עבד של הזמן" או "מצטער". השופטים דרשו ממנו בצדק להתרכז בשירה שלו, אך באחת הסצנות "מאחורי הקלעים" הוא הדגיש שהוא יקטין קצת את "הביונסה" לפי המלצתם, אבל אין לו שום כוונה לגמרי להוריד את "זה".   דנה אינטרנשיונל, מכל האנשים שבעולם, ביקשה ממנו שיחליט מתי הוא זמר ומתי הוא "דראג שואו", אך הוא הבין שאף כי חשוב לו לעבוד על לשפר את השירה, הרי שאי אפשר לגמרי להבדיל בין השניים. וכמובן, הקטע בו מרגלית צנעני ביקשה שילמד אותה את ההליכה (ה-catwalk) שלו הוא ממש priceless….מהבלתי נשכחים. (לצד הקטע בו חיקה את מרגלית  בפניה בשלבי האודישן כאשר העירה לו שהוא "מעודד" את עצמו והזכיר לה כיצד היא עושה זאת).

זה לא שלא חשבתי שאין עוד מה לשפר בשירה של חובי, וחלק מהשירים שבחר לשיר התאימו לו יותר מאחרים (בוודאי שבביצועי הסולו היה טוב יותר מאשר בחלק מהדואטים או שלישיות שנכפו עליו). אבל קשה לי לחשוב על אדם ראוי ממנו ממשתתפי העונה הזו לזכות בתואר הכוכב הנולד. וכאן אני דווקא אצטט בהסכמה את דברי אלי מורנו שכתב בצדק:

"חובי סטאר הוא נער נוגע ללב שמצליח לרגש אותי אפילו בפרומואים של התוכנית המרגיזה בה הוא משתתף. יש חשיבות עצומה לטעמי לעובדה שהילד הדחוי הזה מהקריות [או מאיפוא שהוא לא הפציע], הגיע למרכז הפריים טיים נראה, מדבר ושר כמו שהוא שר. כי יש עוד המון ילדים כמוהו.

יש לו אלף ומיליון קבלות אצלי על רצון אמיתי להפוך לזמר. לקרוע את עצמו בחזרות מפרכות, לשיר שירים איומים [נשאיר לאלי מורנו להסביר את זה  – א.ג.] ולהפוך מטרה לחיצי לעג איומים מאותה התקשורת שנהנית להשתעשע בפרסונה הכול כך ברורה שלו. אבל מבעד לכל זה מבצבצת ממנו אישיות כל כך חזקה וכל כך שובת לב שאי אפשר שלא להתאהב בו". [ההדגשה שלי – א.ג.]. 

כל מילה בסלע!

חבל אם כן  שהוא הודח בעוד שמשתתפים חיוורים בהרבה, לא רק בנוכחות וההופעה אלא גם בשירה, עדיין שם. חלק מאלו שנחשבים או נחשבות פייבוריטים בלתי נסבלים לאזני, אבל אני באמת לא רוצה לעסוק כאן בהשמצות על משתתפים אחרים. האם צדק אם כן חובי, כאשר הניח שלעם ישראל קשה עדיין לבחור מישהו "כמוהו"? מישהו שלא רק "שונה" אלא גם "מנפנף" ב"זה"? הכוכבות של חובי סטאר לא תלויה בכוכב נולד, אך מאחר שכפי שאומרים הצדק צריך לא רק להעשות אלא גם להראות, אז אל תשכחו לתמוך ביום חמישי בחזרתו של חובי הגדול אל המסך הקטן.

 

 

וינטאז' חובי סטאר

 

עדכון: גרסה מקוצרת במעט של הפוסט עלתה לאוויר באתר גוגיי.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 •   ביום יולי 28, 2009 בשעה 6:19 am

  בכל התכניות שאלתי את עצמי מי ירצה להקשיב לו אחר כך, בעולם האמיתי, כי אי אפשר להתעלם מן העובדה שאין בשירה שלו כל ייחוד.. הוא כמו עוד צלע שבורה של להקת בנים מצועצעת -כה מבויים, מעושה ומוחצן, כך שכיוצר, אין לי בו שום עניין. כי הוא לא, הוא רק יודע לבצע היטב פופ גרוע.

  ומעבר לכשרון הנפקד, אם היית צופה בחדר החזרות היית רואה עד כמה הוא מתנשא ומלא בעצמו, כולו רוח וצלצולים וזלזול עמוק בכל מי שאינו הוא. די בלתינסבל.

  בקיצור, נראה לי שהשלכת עליו אי אילו כיסופים או מטענים קודמים שמתעלמים מהאמת הפשוטה, שהוא אינו אלא ילד שרוצה להיות סטאר אבל מקומו במקלחת.

 •   ביום יולי 28, 2009 בשעה 7:42 am

  אתה כבר יודע שאני ביציע, מצטרפת עם הכפיים.

  חייבת להגיד שהרמת את זה מרמת דיון בסיסית למשהו כל כך מרתק. אני לא חלק מהקהילה, ומשחק הסוד הידוע והנסתר הזה לא מוכרת לי כתיאוריה מפורשת. מקסים אותי שחבר'ה כל כך צעירים יודעים להחליט מה נכון להם ולהתנהל איך שהם רוצים, בלי שום חשבון לציפיות של החברה ההטרואית או הלהטב"ית.

  וחוץ מזה, אני אסמס עד שתיפול לי האצבע.

 •   ביום יולי 28, 2009 בשעה 8:07 am

  זה שיא השיאים, ליישם תיאוריות של איב קוסובסקי סדג'ויק על חובי סטאר – יוצא מן הכלל. לגופו של עניין אני חייב להגיד שאני לא מסכים איתך. בעיני חובי סטאר מזכיר תיכוניסט ששר בטקס סיום. אני מעריץ אותו כי הוא חוצה גבולות, הוא חלוץ ועוזר לפרום את התפיסה הבינארית והמלאכותית של מגדר. מי כמוני מבין מה זה לגדול גיי בקריות. אגב, מה אמר שהוא גיי? הדבר היחיד שניתן להגיד עליו שהוא מבצע מגדר שונה מזה שהחברה מייעדת לו. אולי הוא בכלל טרנסג'נדר לעתיד, אולי דו מיני, אולי א-סקסואל? לכן אני מסכים איתו לגבי התגובה שלו על הקשר בינו לבין אדם למברט. בכל מקרה זמר מעולה, לדעתי, הוא לא. ליאור ואני ראינו את שושנה דמארי שרה את השיר שהוא בחר – ותאמין לי, הבדל של שמיים בארץ. יש בתוכנית כמה משתתפות אחרות, שאני קורא בין השורות שאתה פחות מחבב אותן, שלדעתי זמרות טובות יותר.

 •   ביום יולי 28, 2009 בשעה 8:33 am

  כרגיל, כל הזמרים הגברים (ילדים יותר נכון) בתוכנית הזאת הם מלוקקים וסכרינים עד בחילה. בולט לרעה בתחום המלוקקות הוא חובי סטאר. אף אחד מהם לא מביע רגשות כעס, זעם, קצביות או שמחה לא מלודרמטית ומשתפכת. חובי סטאר הוא שואו ללא תוכן, מוחצנות לשמה והסגנון המוזיקלי שלו הוא זקן ועבש ללא שום רוח נעורים.

 •   ביום יולי 28, 2009 בשעה 9:04 am

  אייל היקר
  אני כבר כמה שנים במלחמה יום יומית נגד המילה "גיי". למה להשתמש במילה הזו כדי לומר הומו, מה רע במילה הומו? אין מילה שמדייקת יותר מהמילה הזו. שימוש במילה גיי או גייז הוא שימוש ירוד וסטריאוטיפי שמתחבא מאחוריו תהליך הורדת ההומווהדרתו מהמרכז. כשאני אומר גיי אני מסתיר את הזהות המינית של ההומו ושל כל מה שמשתמע מכך. במילה גיי יש קיטלוג תרבותי ותו לא של ההומואים והתעלמות מהמאפיין העיקרי בין גברים הומואים לגברים שהם הטרו, והוא המיניות שלהם. אני לא עליז ושמח כל היום אבל אני בהחלט אוהב לעשות סקס עם גברים כל היום. אני לא גיי, אני הומו.

 •   ביום יולי 28, 2009 בשעה 9:15 am

  הניתוח המעמיק הזה גורם לי לחשוב עוד על התופעה ועל ההשלכות שלה. נדמה לי שהדיון הוא הזה רק מתחיל ומתעורר ועוד לא נאמרה בו המילה האחרונה

 •   ביום יולי 28, 2009 בשעה 9:46 am

  כי שר את המלה "מתרומם" בשיר המשעמם "עלה נישא ברוח"
  הוא הודח כי הוא הסטרייט המוצהר היחיד בתוכנית
  וכנראה גם בכל קריית אתא

 •   ביום יולי 28, 2009 בשעה 9:55 am

  גם אם מדובר בזמר מוכשר, לא מדובר בבנאדם שיעשה משהו טוב למוזיקה בארץ. הוא לא נותן אינטרפטיצה מעניינת לשום דבר שהוא שר. הוא לא בוחר שירים יוצאי דופן. זה לא קול חדש ומרענן שמאד חשוב לשמוע אותו. אני ממש לא רואה סיבה להצביע לו (או לכל אחד אחר לצורך העניין) בכוכב נולד. עדיין לא שמעתי, ולו פעם אחת בתחרות הזו, מישהו שעשה למוזיקה משהו חדש.

 •   ביום יולי 28, 2009 בשעה 9:57 am

  למה גיי, באמת? גם אותי המלה הזאת מעצבנת (לא בדיוק מאותן סיבות – זה פשוט נשמע לי כמו שילוב של אויפמיזם ואמריקנזיציה)

 •   ביום יולי 28, 2009 בשעה 10:33 am

  ובצד האנליטיות שלו, העניין והדרך שבה הוא פותח את הראש, הוא גם איכשהו מרגש.

 •   ביום יולי 28, 2009 בשעה 10:33 am

  זה, אני חושבת, מה שמרגש במאמר המצויין הזה.

 •   ביום יולי 28, 2009 בשעה 1:14 pm

  אני מאד אוהבת את חובי סטאר. הוא זמר מצוין . ומגוון לדעתי ובעיקר אמיץ, משעשע ובטוח בעצמו. אתה יודע מה? נתת לי את הדחיפה האחרונה ואני אכן מתכוונת לסמס לו ביום חמישי למרות האנטי הקשה שיש לי מהמחשבה להעשיר את חשבון הבנק של טדי הפקות. חובי שווה את זה.

 •   ביום יולי 28, 2009 בשעה 1:25 pm

  תודה למגיבים הרבים (ולקוראים הרבים – חובי סטאר גורף הרבה יותר רייטינג מפוסט על ג'אד לאו כהמלט) כולל המגיבים בפייסבוק וטוויטר…

  לגוף התגובות שחלקן חפפו:

  1. סך הכל דעתי על כוכב נולד והמוזיקה שבאה מהתכנית רחוקה מלהיות חיובית כפי שכתבתי כאן ובפוסטים קודמים. האמת שגם פרט לצפייה מהירה בעונה השנייה באינטרנט לקראת סופה כדי להבין מי זה ההראל סקעת הזה, לא ראיתי אף עונה עד החמישית, ועכשיו גם חלקים מהנוכחית. כשראיתי זה היה בעיקר בגלל דמויות שונות שענינו אותי או זמרים שכן מצאתי מענינים. אז מי שמדבר על העדר הבשורה המוזיקלית מכוכב נולד מתפרץ סך הכל לדלת פתוחה. ספציפית לגבי חובי, אני לא חושב שהוא כרגע גדול הזמרים בהיסטוריה האנושית, אגב בעיני ולטעם המוזיקלי שלי למשל אם כבר בכוכב נולד עסקינן, הרי שנדב קדמון היה יותר מעניין. והטעם המוזיקלי שלי שנע בין סוניק יות' לבלוק פארטי דרך הסמיתס וכן גם הפט שופ בויז ועוד ועוד הוא אמנם מגוון אבל סך אין לי בבית או אל האייפוד מוזיקה של הראל סקעת, ואני גם לא יודע אם היה לי של חובי, תלוי מה היה עושה. לא בטוח שהכיוון המוזיקלי שלו הוא זה שאני מקשיב לו בדרך כלל בבית, אבל גם לפופ יש מקום. (למרות שחובי אומר שהוא עושה סול). אני כן חושב שהוא הביא משהו ייחודי לתכנית גם ביכולת ההופעה וגם במה שיכולתי להתרשם ממנו. אני חושב שהוא בהחלט זמר מוכשר בז'אנר מסוים אם כי יש עוד מה לשפר בתחום כפי שכתבתי בפוסט. ברור שהוא לא שושנה דמארי, ואני לא חושב שצריך להשוות או לשפוט אותו לפי שושנה דמארי. לגבי זמרים/ות אחרים/ות שרמזתי לגביהם/ן, כל מה שאגיד שלי הז'אנר של שירה בצעקות עושה לי ממש רע, הוא מהאסונות שכוכב נולד הביאה למוזיקה, וגם אם הצעקות צרודות זה ממש לא משפר את זה, בלשון המעטה.

  2. אני מודע לכך שמדובר בתכנית טלביזיה שיש לה במאי, ואני רואה ונחשף רק לחלק ערוך מהסיפור. זה חלק מהסלידה שלי מתכניות כביכול ריאלטי שאני לא רואה אף אחת מהן. כוכב נולד היא לעתים חריג כי כן יש בה תוכן, כלומר מוזיקה ושירה, אבל כמובן שעם כל ההסתייגויות. זה גם לא מקרי שאת רוב העונות של כוכב נולד לא ראיתי.

  3. ליישם תיאוריות של סדג'ויק על חובי סטאר – זה אולי נשמע שיא השיאים, אבל בעצם לא. להסתכל על תופעות תרבותיות לאור תיאוריות שמסתכלות על הייצוג של מיניות זה די מתבקש, לא? אגב לא רציתי להעמיס על הפוסט יותר מדי, אבל כדאי לחשוב גם על הראיון של קנג'י יושינו בדבר
  COVERING
  שלפיו האפליה כיום היא פחות בדרישה (אני כרגע לוקח את ההקשר של מיניות, התיאוריה שלו רחבה יותר) לא להיות חלק מהמיעוט או אפילו להיות בארון, אלא בדרישה לא להבליט את התכונות שמזוהות עם המיעוט. אתה יכול להיות שחור אבל לא עם ראסטות וכו'. בהקשר הזה חובי סטאר זה דוגמא מענינית להעדר
  COVERING.

  4. מה אמר שהוא גיי? אכן. כל האופציות קיימות. אם כי מה שמעניין בדיון על חובי סטאר, זה שלצד האפיסטימולוגיה של הארון שדיברתי עליה, יש גם מצד שני במקומות מסוימים הנחה שהוא גיי ושאולי אפשר במקרה הספציפי הזה לדבר על זה בלי הצהרה ממנו, כי זה כביכול כל כך ברור.
  למשל הרשימה הזו
  http://www.facebook.com/ext/share.php?sid=109477839715&h=zfj8n&u=df2jb
  ועוד דוגמאות שהבאתי בטקסט. אז שום דבר לא אמר שהוא גי, ובכל זאת איכשהו אנו מניחים את זה, לא? (וזה מעבר ל"מחוץ לתל-אביב קשה לקבל אנשים כמוני" – פרפרזה שלי על דבריו) ואפרופו השאלה האם הוא "הסטרייט המוצהר היחיד בתכנית", בכמה מקומות
  למשל כאן
  http://www.mouse.co.il/CM.television_articles_item,797,209,37534,.aspx
  וכאן
  http://www.notes.co.il/itamar/58204.asp
  הגיבה המגיבה האנונימית "נערתו של חובי סטאר" בתגובות משעשעות על כך שחובי הוא סטרייט בארון.

  5. לגבי המילה גיי, אני לא מבין מה ירוד או בעייתי בה. אגב השתמשתי בפוסט גם במילה הומו. המילה הומו באה מהומסקסואל שביחד עם הטרוסקסואל אלו קטגוריות רפואיות-פסיכיאטריות שנכפו על אנשים חלק מהפתלוגיזציה של מיניות. אני מבין היטב שהמילה הומו כשלעצמה שונה מהומוסקסואל, ואפשר אף לראות בה ניכוס מחדש של המילה המפלה. ובכל זאת המילה גיי התבססה כחלק מתנועת שחרור הגייז ומסמנת רעיון של זהות פוליטית יותר או משוחררת יותר או הגדרה עצמית. אגב המילה הומו גם היא כמו המלא גיי לא עברית צרופה ובאה מהקשר חיצוני ולא נולדה כאן. אני כאמור השתמשתי בפוסט בשתיהן נדמה לי באופן די מתחלף, ואני לא מקבל את הטענות על הפסול במילה גיי, בעיני יש לה יתרונות מסוימים מול הומו – אבל כל עוד לא משתמשים בהומוסקסואל שלא לומר הומוסקסואליט אז שתי האופציות נראות לי טובות, לכל אחת רקע תרבותי מסוימם ואני לא מקבל שגיי זה הסתרה או דחיקה או יופיזם. ועוד לא התחלנו לדבר על האופציה הקווירית, למרות שהיא בעצם ביסוד הפוסט הזה, ולכן אני חושב היו שראו אותו כמציע חופש.

 •   ביום יולי 28, 2009 בשעה 1:54 pm

  ארז כותב בתגובה לעיל : "אגב, מה אמר שהוא גיי? הדבר היחיד שניתן להגיד עליו שהוא מבצע מגדר שונה מזה שהחברה מייעדת לו. אולי הוא בכלל טרנסג'נדר לעתיד, אולי דו מיני, אולי א-סקסואל?"

  אכן.

 •   ביום יולי 28, 2009 בשעה 3:05 pm

  אוקיי עוד אחד, בנענע 10 כותבים
  אפרופו אדם למברט וחובי:
  "
  אמש הוכיחה ישראל שהיא בשלה להתמודד עם כוכב נולד גאה עוד פחות מארצות הברית השמרנית."

  http://bidur.nana10.co.il/Article/?ArticleID=653392&sid=123

 •   ביום יולי 28, 2009 בשעה 3:09 pm

  טוב סליחה אבל עוד אחד, זה משעשע מה שמוצאים בגוגל, יש מי שכותבת דווקא:

  "בנות חמודות קדימה לשמוח ! חובי סטאר הוא לא הומו ! הוא קוקסינל אבל לגמרי רק עם בנות ! הוא סטייליסט אז מה .. הוא אוהב להתאפר וזה לגמרי בסדר אז כנראה יש לכן סיכוי !"

  http://www.tipo.co.il/zone/news.asp?zone=91009742111463

 •   ביום יולי 28, 2009 בשעה 5:05 pm

  http://tve.co.il/story/5320

 •   ביום יולי 28, 2009 בשעה 5:58 pm

  שרון תודה אל הקישור וזה הקישור הראשון שתכננתי לשים בתגובה הראשונה הארוכה שלי בסעיף 4
  ושהוכנס שם בסוף רק בצורה שעולה דרך הפייסבוק.

 •   ביום יולי 28, 2009 בשעה 11:37 pm

  אולי התגובה היא בעיקר לאלי מורנו, אבל בכל זאת: למה כל כך חשוב לנו שהילד הדחוי הזה מהקריות יצליח דווקא בכוכב נולד, אותה תוכנית שאנחנו מקפידים לשנוא? התשובה המתבקשת תהיה "כי זאת קבלה ע"י המיינסטרים" . אך הבעיה טמונה במקום אחר:למה הומואים ואוחצ'ות (או דומיהם) יכולים ו\או צריכים להצליח רק בתור דיוות? מה, אין עוד מקצועות? הם לא יכולים להיות עורכי דין, רופאים או סתם פועלי יצור עייפים אך מרוצים?

 •   ביום יולי 29, 2009 בשעה 12:18 am

  ולא בגלל מה שהוא אומר על חובי סטאר, אלא יותר בגלל התיאוריות שהוצגו בו (גם אם הן רק על קצה המזלג).

 •   ביום יולי 29, 2009 בשעה 3:22 am

  תודה למגיבים
  יונתן, התשובה היא לא כי זה המיינסטרים, אלא כי זה המקום בו הוא רוצה להצליח… חשוב שכל הומו וכל אוחצ' וכל אחד יוכל להצליח במקום בו הוא רוצה ושמתאים לו ובכלל בכל מקום. יש גם כמה הומואים עורכי דין, אתה יודע:) ובטוח גם פועלי ייצור…

 •   ביום יולי 29, 2009 בשעה 9:10 am

  הכל נכון וטוב ויפה. ובכל זאת המודל מה שכואב זה שהמודל לחיקוי של כל הדחויים הוא כוכב נולד או תוכניות ריאליטי אחרות. גם העורכי דין והרופאים (ראה ערך הישרדות) חיפשו אישור להצלחתם על הבמה הציבורית הזאת. בכל מקרה, בעצם הדיון בסוגיה העצמנו את חשיבותה של אותה במה. דמיות אקסצנטריות אחרות מתחומים אחרים (כמו יורם שפטל לדוגמא) לא זכו לכזה ניתוח יכול להיות שיש קשר בין הנטייה המינית לרצון לפירסום? אולי. אבל השאלה הקשה באמת היא איך להציע לכל הדחויים קשת רחבה יותר של תקוות שגם בהם שונותם באה לידי ביטוי בלי פחד, חשש או סתם אינינג. בקיצור במקום לתקוף את הבעיה מראש הפירמידה, בוא נראה מה קורה בבסיסה.

 •   ביום יולי 29, 2009 בשעה 12:54 pm

  לא יודע מה שפטל קשור.
  תכנית טלביזיה מושכת תשומת לב. יש הרבה אנשים שמצליחים בהרבה תחומים של החיים שהם מחוץ לתכניות הריאלטי.

 •   ביום יולי 30, 2009 בשעה 7:48 pm

  והנה מעבר לכל הדיון כתבה שמתייחסת לחובי סטאר כהומו, בלי, למיטב ידיעתי שהצהיר על כך "רשמית", מה שמבחינות רבות משמח אותי כי זה מדלג על שלב דרישת ההצהרה, אף כי מצד שני מעלה שאלות על מתי אפשר להניח מה…

  http://www.mouse.co.il/CM.television_articles_item,797,209,38582,.aspx

 •   ביום יולי 30, 2009 בשעה 11:55 pm

  חובי ניצח, הצום השתלם ובגדול.

 •   ביום יולי 31, 2009 בשעה 2:36 am

  ותשובה ותפילה וצדקה מעבירין את רוע הגזירה (אני יודע שזה מצום אחר..)

 •   ביום יולי 31, 2009 בשעה 2:41 am

  וכמעט והתפתתי לומר ישועת ה' כהרף עין אבל נזכרתי שיש עוד כמה סיבובים לעבור!

 •   ביום יולי 31, 2009 בשעה 1:37 pm

  אוי אייל אייל אייל, מה יהיה? אתה חושב שיש קורא אחד בבלוג הזה שחושב שבמקרה הבעת התעניינות בכוכב נולד דווקא כשקדמון וסקולץ הופיעו? אני לא אומר שזה לא לגיטימי, ואני לא חושב שאתה משקר. השף בתוכנית "אוכל למחשבה" בערוץ 8 אמר פעם, "אצלי בחיים כל חוויה היא חוויה מינית", אבל פליז, אין צורך ליצור מצג שווא.

  אין לי בעיה לדבר על "כוכב נולד ומאבק הלהט"בים", אפשר לדבר הרבה על איך הציבור מעכל את העובדה שרוב השופטים העונה הם, איך נגיד את זה.. לא בדיוק "סטרייטים מוצהרים", אבל אין שום צורך בפסאדה הזו של דיון כאילו-מוסיקלי.

  איך אמר אחד המגיבים בגוגיי, שהוא בטוח שמעולם לא שלחת אפילו אס.אמ.אס אחד עבורו (וכן, אני מודע לאפשרות שלא יכולת).

  בכל אופן, חובי הוא דמות מוזרה בהרבה מהקונטקסט המגדרי, כמו שנכתב בנרג, בבית הספר הוא אכל סושי ובא עם חליפה ועניבה, אלה דברים שלא קשורים לשום דבר והאמירה/רמיזה "אני הומו" לא נותנת ולא אמורה לתת לבן אדם צ'ק פתוח מהחברה להתנהג בצורה מטורללת ולצפות שהיא תחזיר לו אהבה.

  זה ברור ולגיטימי שזמר היום הוא פרמורמר וההופעה היא חלק מההופעה, ולכן למשל זמרת מדהימה כמו מורן מזוז שלא נראית טוב ובשל מוגבלותה לא מסוגלת לרקוד ולקפוץ ולשכב על הרצפה כמו מיי פיינגולד, לעולם לא תזכה בתוכנית. אבל לקחת את ההופעה החיצונית, במובן הרחב של המושג, ולהפוך אותה לחזות הכל זה בעיני מעשה חסר טעם.

 •   ביום יולי 31, 2009 בשעה 4:10 pm

  התלבטתי אם למחוק את ההודעה כי לקרוא לאדם מתנהג בצורה מטורללת או דמות מוזרה לא מקובל עלי. זכותו של אדם ללבוש או לאכול מה שהוא רוצה. לגבי למה זה קשור באישיות או בזהות מגדרית או מינית זה יכול לא להיות קשור ויכול כן להיות קשור, ולא אכנס לכל הדיון הזה עכשיו. אגב אני שמח שהחברה כן נותנת לו אהבה – לפחות חלק מהחברה, כי על האומץ להיות שונה מגיע לקבל אהבה, גם אם אנשים כמוך מעזים לקרוא לו מטורלל או מוזר.

  לגבי ההתעניינות שלי בכוכב נולד, לא ניסיתי לשכנע אף אחד שהפוסט הזה לא נכתב בגלל העניין שיש לי בחובי סטאר והאישיות שלו. איך אפשר להאשים אותי במצג שווא כשלא כתבתי איזה פוסט מנותק על חובי סטאר שניתח את המוזיקה, אלא פוסט שהציף את השאלות האלו?? פוסט שחלק גדול ממנו עוסק בתיאוריה קווירית אינו "פסבדו-מוזיקלי" – החלק הקווירי שלו מוחצן כמעט כמו חובי סטאר. לכן מה שאתה כותב חסר כל ביסוס.

  זה לא מנותק אם כן משאלות של מגדר ומיניות אך אי אפשר לעשות לזה רדוקציה לזה. ההופעה שלו אינה חזות הכל, היא חלק מהסיפור וחלק מה שעושה זמר. אני בדרך כלל מקשיב למוזיקה בסגנון קצת שונה ממה שהוא עושה, תן לי סוניק יות' או בלוק פארטי או ניל יאנג, וכן גם מוריסי ופט שופ בויז, (אני לא מקשיב בבית למדונה או כריסטינה איגלרה או ביונסה או שירי מימון – המודלים לחיקוי של חובי, וגם של הראל סקעת אין ליף וגם לא הלכתי להופעה של אף אחד מהנל) ובכל זאת יכול להעריך את מה שהוא עושה כולל הפרפרומנס הזה.

  כשכתבתי בעבר על כוכב נולד 5, היו שם שלושה זמרים שמאוד הערכתי ואני עדיין מאוד מעריך. נדב קדמון, אדיר אוחיון ומרינה מקסימליאן בלומין. לאחרונה הקשבתי להם שוב, בפרט לממב שלהבדיל מהאחרים יש לה מבחר שירים נרחב יותר שאפשר לשמוע גם באתר שלה,
  http://www.marinamb.net/
  מומלץ מאוד
  והשתכנעתי שוב שמדובר בזמרים מצויינים והיא בפרט. אגב את קדמון אהבתי בגלל ששר לא בסגנו כוכב נולד אלא בשקט ולא בצעקות תוך אינטפרטציות שאהבתי, את אוחיון כיוצר שעובד יותר בסגנון הרוק, ואת ממב כזמרת ומבצעת נפלאה, וגם יוצרת , כפי שאפשר לשמוע בשירים שלה.
  הנסיונות שלך "להאשים" אותי לא ממש ברורים או לא ממש רלבנטים לשום דבר. נדב קדמון הוא סיפור אחר בעיני מחובי סטאר. האם המיניות המשוערת שלו רלבנטית ? כבר התייחסתי לסוגיה ואני מניח שמיניות זה חלק ממה שזמר משדר. מצד שני כאמור אף כי הפוסטים ההם התחילו בקדמון – כי הוא הודח וזה הוליד את הפוסט הראשון – הרי שכתבתי שבחים גם על אוחיון וממב, אז מה זה אומר לגבי התיזות שלך?

  לגבי אס.אם.אס אם אתה מתעקש שלחתי עבור קדמון בזמנו ואולי גם אוחיון כבר לא זוכר, וגם ניצלתי את יתרון ה"גלות" ושלחתי עבור בועז מעודה לאירויזיון שנה שעברה ואחינועם ניני ומירה עווד השנה. אז מה זה אומר שכן שלחתי להם ? ומה משמעות התגובה בגוגיי כאשר כפי שאתה יודע לא יכולתי להצביע? בקיצור הערת הערה חסרת כל משמעות. הרי אם הייתי בארץ הייתי מצביע לחובי סטאר. ובגלל כל מה שהוא משדר וגם ההופעה והשירה שלו.

  באופן רחב יותר וגם על זה כתבתי בפוסטים ובדיונים עליהם, אני מסכים שלהפוך את ההופעה לחזות הכל זה בעיה במוזיקה ויש לי בכלל בעיה עם כוכב נולד שכבר כתבתי עליה לעיפה.

 •   ביום יולי 31, 2009 בשעה 4:36 pm

  ממשיך לאצור כאן את האפיסטימולוגיה של כוכב נולד:

  חשבת למתן משהו במיניות שלך כדי להיות נגיש יותר?
  "אם אני אמתן או אשנה משהו בעצמי זה כבר לא יהיה אני. כשהחלה התוכנית, ההפקה הפיצה תמונות שאני בלי שחור בעיניים, התעצבנתי על זה ואמרתי אני בא מהבית כמו שאני, אם אנשים לא מתחברים זו בעיה שלהם. מי שאוהב יכול לאהוב ומי שלא, לא ועובדה שיש הרבה כאלה. אם אני אשנה את עצמי, זה לא יהיה אני".

  http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/923/525.html

 •   ביום אוגוסט 1, 2009 בשעה 5:26 pm

  אני לגמרי לא מקבל את ההנחה שהוא "נועז". לדעתי זה הפוך, כלומר נראה לי די ברור שהוא הומו מחוץ לארון שלכבוד התוכנית ומשיקולי רייטינג הוא וההפקה החליטו למחוק את המילה "הומו" מהלקסיקון, ולהערכתי זו הייתה החלטה נכונה מבחינת סיכויי ההצלחה שלו בתוכנית ואלמלי כן הוא היה מודח עוד קודם. אז לא הייתי אומר "נועז".

  ובהחלט ייתכן שדווקא גל הפרסומים הזה שהוציא אותו בכח מהארון הגדיל את המודעות של אנשים לכך וגרם לכך שהוא יודח.

  אני למשל דווקא חשדתי לפני כל הפרסומים ש"הומו המחמד" של התוכנית הוא ולדי בלייברג, שבדואט היה בתפקיד של אישה וגם בתוכנית של רייכל היה היחיד ששר את "מכל האהבות", שיר נשי שגם מלא בעשרות היגדי אהבה של אישה לאהוב שלה אפילו על גבול הארוטיקה. וזה לא שאין ברפרטואר של רייכל שירי גברים (שהוא בעצמו שר) ושירי נשים שאינם כוללים משפטים רבים מובחנים מגדרית.

  אבל זו סתם רכילות ופיקנטריה. באותה המידה אפשר לדון על קשרי המשפחה של מורן מזוז והיועמ"ש לממשלה (שניהם במקור מנתיבות).

  אגב, התעתיק המקובל בעברית הוא אפיסטמולוגיה בלי י' בין ה-ט' וה-מ', אתה מתחיל לשכוח את העברית שלך..

 •   ביום אוגוסט 2, 2009 בשעה 11:21 am

  חיים היה לי הרבה מה לכתוב בקשר למה שאמרת כאן ולא להסכים איתך, אבל אני מרגיש שזה טיפה לא רלבנטי כעת, למרות שזה רלבנטי מתמיד. התשובה בכל מקרה נמצאת בגוף הפוסט ובדיון. אני רק אציין שאדם שכמה שבועות בעין הציבורית אין דינו כדין אדם בן חמישים עם נסיון חיים עשיר ומבוסס, וגם שתראה את התגובה של ארז אלוני למעלה, וגם שבעיני להיות שונה ולקבל על זה מכות – ועכשיו אנו יודעים, גם להסתכן ברצח, זה אמיץ בלי קשר לשאלה אם אתה אומר "אני הומו" או לא.

 •   ביום אוגוסט 4, 2009 בשעה 1:31 pm

  ואיזה שיר בחר אתמול ולדי לשיר מכל מאות שירי האירוויזיון והקדם-אירוויזיון שעמדו לבחירתו?

 •   ביום אוגוסט 4, 2009 בשעה 1:36 pm

  עוד לא הספקתי לראות מה היה אתמול.
  אסתכל אח"כ.
  אגב אני באמת לא צופה אדוק של כוכב נולד – רק של זמרים שאני עולה על זה שממש מענינים אותי, אלא שפחות מע נינים אני לא עוקב באדיקות אחר הביצועים שלהם – אין מספיק זמן (ולא רק על רקע נטיה מינית, גם אדיר אוחיון ומרינה זכו למעקב צמוד ממני) אבל אציץ.

 •   ביום אוגוסט 4, 2009 בשעה 8:28 pm

  אוקיי – קראתי – דיווה!!!

  אסתכל בלילה בביצוע ובביצועים נוספים…

 •   ביום אוגוסט 11, 2009 בשעה 5:52 pm

  איילה פנייבסקי מכנה את הדחתו של חובי סטאר כמכה לקהילה הלהטב"ית.

  http://www.mouse.co.il/CM.television_articles_item,790,209,39050,.aspx

 •   ביום אוגוסט 12, 2009 בשעה 2:10 am

  האמת שדווקא היה לו ביצוע לא רע בכלל, ושני הפייבוריטים שלי, מ. מזוז וראם די פספסו.

 •   ביום אוגוסט 12, 2009 בשעה 3:38 am

  אני לא חושב שהמוזיקה של היהודים ממש התאימה לו. את הביצועים האחרים לא ראיתי.

 •   ביום אוגוסט 14, 2009 בשעה 7:36 pm

  יש משהו שאתה מצטער עליו או שהיית עושה אחרת?
  "לא. אני שמח שהלכתי עם הדרך שלי עד הסוף. אם לא הייתי עושה את זה, אולי לא הייתי נכנס לנבחרת. אני לא משתנה בשביל אחרים. אני חושב שלקהל בבית עדיין קשה לקבל אותי כמו שאני, אבל אולי פתחתי דלתות לאמנים אחרים שהם קצת אחרים ולא בהכרח 'ילדים טובים ירושלים'. הבאתי לפריים טיים של ערוץ 2 משהו אחר, ואני שמח על כך".

  חובי סטאר, שוב, לערן סוויסה
  http://www.nrg.co.il/online/47/ART1/928/725.html?hp=0&loc=140&tmp=5885

 •   ביום ספטמבר 4, 2009 בשעה 4:58 pm

  http://www.hovis.off.co.il

 •   ביום ספטמבר 16, 2009 בשעה 10:01 pm

  אבל מבין השורות משתמע שאתה מניח שהוא כן הומו… או שפירשתי לא נכון?
  בכל אופן, מעניין ומאתגר מה שכתבת!!

 •   ביום ספטמבר 16, 2009 בשעה 10:07 pm

  יום לאחר הפיגוע במעדון הנוער ההומו-לסבי, חובי התארח במקרה בתוכנית הבוקר (בעניין ההשתתפות שלו ב"הצילו" או משהו כזה), בכל אופן – ביקשו ממנו תגובה על הפיגוע.
  הוא ענה כמובן שזה מזעזע וכו'.
  מצד אחד אפשר לחשוב שכמו שאמרת – זה כ"כ ברור להם שהוא הומו, שהם מבקשים ממנו תגובה על אותו אירוע.
  מצד שני, חשבתי לעצמי, שכיוון שזה היה אירוע משמעותי רצו לתת על זה את הדעת, לפני שמתפנים ל"עניני דיומא"… והתגובה של חובי הייתה כמו כל תגובה שסטרייט היה עונה – הרי מי מאיתנו (הסטרייטים) לא היה מזועזע מהפיגוע הזה?

  גם אני קראתי את התגובות המשעשעות של "נערתו של חובי סטאר", ואני תוהה אולי יש משהו בדבריה…

 •   ביום ספטמבר 17, 2009 בשעה 12:59 am

  תודה על כל מה שכתבת, ובאשר לשאלות שהעלת, אין לי מה להוסיף זולת אשר כתבתי בטקסט ובדיון עד כה. אני מתפתה להניח דברים ומזהיר את עצמי מלהניח. וכמו שאמרת לשאלה שלו ולתשובה בתכנית הבוקר – תודה על הדיווח- אפשר לתת גם ריבוי משמעויות. ואולי זו הנקודה…

 •   ביום ספטמבר 17, 2009 בשעה 1:02 am

  .. התגובה האחרונה זה היה אני, אייל

 •   ביום ספטמבר 24, 2009 בשעה 4:24 am

  הדיון נמשך

  http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=1552385

 •   ביום אוקטובר 15, 2009 בשעה 5:10 pm

  http://www.nrg.co.il/online/7/ART1/954/251.html

 •   ביום אוקטובר 20, 2009 בשעה 8:55 pm

  http://mitzidlaw.blogspot.com/2009/10/blog-post_19.html

 •   ביום דצמבר 9, 2009 בשעה 1:37 am

  http://www.mako.co.il/music-Magazine/articles/Article-5eb1e384dfc6521006.htm&sCh=3d385dd2dd5d4110&pId=1080044444

  מפריע לך שמדברים על הזהות המינית שלך?
  "זה לא מפריע לי, אבל זה לא עניינו של אף אחד. כרגע אני מעדיף שיתעסקו במה שאני עושה על הבמה. סך הכל, זה שמתעסקים בי זה אומר שאני מעניין".

  http://e.walla.co.il/?w=/202/1619635

  פעם אדם למברט, תמיד אדם למברט.

  "תודה על המחמאה העצומה, למרות שכל פעם ששאלו אותי עליו אני לא רואה את הדמיון בינינו, זו מחמאה אדירה".

  גם בהופעות שלך נצטרך להזהיר את רשתות הטלוויזיה, אפרופו התקריות שלו?

  "זה יהיה בסגנון הזה ועוד איך. תכין את הרשתות ואת כל מי שצריך".
  המבוגרים שעובדים אתך לא אומרים לך 'ילד, תירגע ותקשיב לנו?'

  "הרבה מאוד פעמים, ותתפלא, לפעמים מאירים את עיניי. אני לא מטומטם, אני כן מבין שיש אנשים שיודעים יותר טוב ממני. אבל סתם לדוגמה, בתוכנית הראשונה נורא פחדו מהדמות שלי ואמרו לי שאני אהיה טו מאץ' לקהל. ביקשו ממני להוריד טיפה מהשחור בעיניים ואני אמרתי 'לא, או שמקבלים אותי ככה או שישלחו אותי הביתה'. כנראה שזה עבד".

 •   ביום דצמבר 12, 2009 בשעה 12:44 am

  "מי שהיה צריך הוכחה נוספת לשינוי העומק שעובר על החברה הישראלית ביחסה להומוסקסואליות קיבל אותה השבוע, כאשר חובי סטאר, בוגר העונה האחרונה של "כוכב נולד", שחרר לרדיו את שירו החדש, "משחק באש". לזכותו של סטאר ייאמר שכבר בתוכנית הכשרונות המוזיקלית הוא הלך עד הסוף עם הופעתו המוחצנת ולא הסס להפוך לאדם למברט הישראלי. בשירו החדש, סינגל ראשון מתוך אלבום בכורה, הוא ממשיך את הקו הזה עם מלים כמו "כבר אין שום טעם להתבייש/ כי זה אני, וזה מה יש" ובהמשך מתאר סיטאוציה של שני בחורים שנפגשים במועדון לילה: "זה סך הכל ריקוד, אז בוא צמוד צמוד/ תתן לי לנחש/ אתה מרגיש אבוד בלי פוזה וביגוד/ אז בוא תשב על הקצב של הריקוד/ תבוא צמוד צמוד/ ואין מה להתרגש/ אני רק משחק באש".

  http://www.mouse.co.il/CM.articles_item,797,209,43040,.aspx

פרסם תגובה

שדות נדרשים מסומנים *

*

*