יכול להיות שזה נגמר?: להרוג את השליח (2)

[גרסה אנגלית של רשימה זו התפרסמה כאן].

 

כאשר פרסמתי ביום זכויות האדם הבינלאומי את הרשימה "להרוג את השליח", תיארתי, כך מתברר, לא רק את מה שכבר התרחש עד אז, אלא את מה שאף החמיר בשבועות שעברו מאז. מכתב של ארגוני זכויות אדם לראש הממשלה מתאר את שרשרת ההתקפות על ארגוני זכויות אדם. שתי התפתחויות חשובות בהקשר זה מהתקופה האחרונה הם המעצרים של מפגינים בשיח ג'ארח, וההתקפה על הקרן החדשה לישראל. לגבי המעצרים, אלו נמשכו גם כאשר בית המשפט קבע שוב ושוב שמשמרות המחאה שנערכו שם הן חוקיות ולא דרשו רישיון. המעצר של מפגינים שם קיבל תשומת לב תקשורתית בעקבות המעצר של חגי אלעד, מנכ"ל האגודה לזכויות האזרח, אך כפי שציין אלעד הנקודה אינה שהוא אישית נעצר. אי אפשר לנתק את המעצרים האלו מההתקפות על ארגוני זכויות אדם אותם תיארתי ברשימה הקודמת בנושא. מדובר שוב על פגיעה ב"שליח". צריך לשים לב איך היא מעבירה את מוקד הדיון מהעוול שנעשה בשיח ג'ארח לשאלות – החשובות כמובן כשלעצמן – של חופש הביטוי וההפגנה, אם כי במקרה הזה בסיכומו של דבר יתכן שהמחאה נגד רמיסת חופש הביטוי מגבירה גם את המודעות לנושא עצמו.

ההתקפה האחרונה של ארגון שאין לי אפילו שום כוונה להזכיר את שמו כנגד הקרן החדשה לישראל וכנגד פרופסור נעמי חזן הגיעה לשיא חדש של כיעור ופשיזם.  עם או בלי קשר, באתר האינטרנט של אותו עיתון שמקדם את ההתקפה הזו, התפרסמה רשימה של בדרן מסוים שקבע שב"מדינה מתוקנת" אנרכיסטים היו מוצאים את עצמם.בבית חולים עם גוף שבור או בצינוק.(!). [הערת הבהרה: הקישורים הנ"ל הם לרשימות ביקורתיות מומלצות ולא לכתבות המשמיצות].


הרבה מידע התפרסם בימים האחרונים בנושאים האלו, ואני ממליץ על הבלוג המצוין "כותרת" שמביא מידע באנגלית ושכותב בעיקר דידי רמז (גרסה אנגלית של רשימתי "להרוג את השליח" התפרסמה בבלוג זה). אני מודה לכל אלו שכותבים בתדירות גבוהה ממני על ההתקפות האלו, וממליץ לעקוב אחר הפרסומים השונים לרבות אלו של האגודה לזכויות האזרח. כל כך הרבה נכתב בנושא כך שאני משתדל לא להוסיף למלל הרב וגם ההלם מהעוצמה של הפשיזם הגובר מביא לעתים לאלם, למרות שכמובן שאסור להיכנע לכך וכל מילה חשובה.

אם מצרפים את ההתקפות על ארגוני זכויות אדם להמשך המצב המזעזע בשטחים, להמשך ואף החמרת אלימות המתנחלים כלפי פלסטינים שהצבא והמשטרה אדישים לה במקרה הטוב ומשתפים איתה פעולה במקרה הרע, ולאחרונה התפרסמו כמה כתבות טלביזיה שמתעדות את הידוע לנו ממזמן, הרי שנשארים עם תחושה קשה ביותר באשר למצב המחמיר והולך של מה שנשאר – אם בכלל – מהדמוקרטיה הישראלית. מלכתחילה מצב הכיבוש המתמשך – כפי שהוסבר כאן – מעקר את הדמוקרטיה מיסודותיה הבסיסיים. עתה אנו עדים לסדרת התקפות כנגד הגופים שמנסים להחיות את מה שנשאר מדמוקרטיה. אי אפשר להמעיט בחומרה ובסכנה שבהתקפות האלו.

אם יש לי נחמה היא זו: ההיסטוריה די ברורה בסוגיה הזו של המתח בין מבקרי שלטון שמצביעים על הפרות זכויות אדם ובין כאלו שמתכחשים להפרות כאלו ומתקיפים את המבקרים. כל אלו שעוסקים בהכחשה של הפרות זכויות אדם, שמתכחשים לכך שמדינתם פועלת בצורה אלימה, גזענית ומפלה, מופיעים בסיכומו של דבר בספר השחור של ההיסטוריה של מי ששיתפו פעולה עם מעשי נבלה. לא זכור לי שארגוני זכויות אדם ומתריעים ומפגינים המיטו אסון על ארצותיהם. זכור לי היטב כיצד המתכחשים להפרות כאלו, וכל האפולגטים למיניהם, הם שהמיטו אסון על מדינות רבות ומהם מגיעה הסכנה האמיתית. לכן, לא משנה לי אם אתם סטודנטים שמציגים את עצמם כארגוני מרכז, פרופסורים שבלי בושה משמיצים אחרים תוך הפצת שקרים, או עיתונאים שאולי פעם עסקו בנושאים חברתיים אך היום הפכו לחלק ממקהלת הפטריוטיזם שהוא במקרה הזה אכן לגמרי מפלטו האחרון של הנבל. מקומכם בהיסטוריה יהיה יחד עם שורה ארוכה של מכחישים למיניהם. חבל רק שבדרך הקרבנות רבים כל כך.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 •   ביום פברואר 2, 2010 בשעה 12:39 pm

  ורוצה לצרף שני לינקים מה"אחר" של מיברג, שלוקחים את הנושא לכיוון של שני שדרני הטלוויזיה והנחשבים עיתונאים בן כספית ויאיר לפיד.
  אליעזר יערי שכננו ברשימות כותב שם על היום בו איבד מעריב את עשתונותיו
  http://theothermag.com/media/2010/02/5350

  ויוסי גורביץ' כותב על שובו של ז'דאנוב
  http://theothermag.com/media/2010/02/5303

 •   ביום פברואר 2, 2010 בשעה 12:41 pm

  תודה! הלינק ליערי כבר "מתחבא" בתוך הרשימה, תודה שהבלטת אותו ותודה על גורביץ

 •   ביום פברואר 2, 2010 בשעה 12:54 pm

  פוסט חשוב. הפניות מאירות עיניים.

  תודה

  .

 •   ביום פברואר 2, 2010 בשעה 1:11 pm

  חטאתי במה שמרגיז אותי שעושים בפוסטים שלי:
  לא פתחתי את כל הלינקים ):

 •   ביום פברואר 2, 2010 בשעה 1:16 pm

  בעייתית קצת הפסקה:
  באתר האינטרנט של אותו עיתון שמקדם את ההתקפה הזו, התפרסמה רשימה של בדרן מסוים שקבע שב"מדינה מתוקנת" אנרכיסטים היו מוצאים את עצמם.בבית חולים עם גוף שבור או בצינוק.(!).

  ואני מבינה למה לא פתחתי את הלינק שם. היה ברור לי שאתה מדבר על אותו עיתון (יענו מעריב) ולא התחשק לי לפתוח ולקרוא את דברי ההסתה שוב. לא ברור מתוך זה שמדובר ב"אחר".
  גם לא מובנת לי הפסקה המדברת על הבדרן שאומר מה שאומר. האם זה ב"אחר" או שמא במעריב…

 •   ביום פברואר 2, 2010 בשעה 1:18 pm

  פטריוטנבלים.

 •   ביום פברואר 2, 2010 בשעה 2:55 pm

  אני חושב שהגיע הזמן שבשמאל יתחילו לשנן את "מדינת היהודים", מכיוון שהספר הזה כולל תשובות קולעות לחלק גדול מהנושאים שעומדים על הפרק.

  הרצל חזה, כבר אז, את הצורך בהבטחת תנאי סוציאליים לעובדי קבלן, את הצורך בפנסיה ממלכתית, את קבלני העובדים הזרים ועוד ועוד. פשוט מדהים לקרוא.

  ה"אם תרצו" בשם התנועה הנבזית הזו זה כמו ה"סוציאליזם" ב"נציונל סוציאליזם" וכמו המילה "דמוקרטיה" בדמוקרטיות העממיות. אין שום דבר ציוני או פטריוטי במה שהם עושים.

 •   ביום פברואר 2, 2010 בשעה 2:56 pm

  אין שום קשר להרצל

 •   ביום פברואר 2, 2010 בשעה 3:14 pm

  אסתי
  1. אין חובה לקרוא את כל הלינקים בפוסט כלשהו.
  2. לא רציתי לקשר לעיתון שאת לא רצית להכנס אליו, ואכן תהיתי אם יהיו אנשים שיכנסו לשם לראות את הידיעות הנל ואז יקראו את מה שכתוב עליהם ורציתי בכך, אבל לאור דבריך אכניס הבהרה.
  3. העיתון שמקדם את ההתקפה הזו – ברור שזה מעריב ולא אחר, לא? אחר לא מקדים את ההתקפה

  שוקי

 •   ביום פברואר 2, 2010 בשעה 3:19 pm

  מסכים ושותף לאופטמיות, ההתקפות נגד ארגוני זכויות אדם ונגד הביקורת מבשרות על תחילת הסוף. מה ששלטון החוק, המייצג את משטר הכיבוש, לא יעשה, הוא נמצא במילכוד. לדברים האלו יש דינאמיקה משלהם. השאלה היא רק מה יהיה המחיר

 •   ביום פברואר 2, 2010 בשעה 3:21 pm

  אופס שוקי התכוונתי לכתוב – תודה

  יובל תודה גם לך

 •   ביום פברואר 2, 2010 בשעה 5:39 pm

  תוקם וועדת בדיקה לטענות דו"ח גולדסטון שאפילו הארץ כבר השלים עם היותן כוזבות בעקרן[ראה עמוס הראל]לעופרת יצוקה וכן וועדת בדיקה או וועדת חקירה לנושא מימון ארגוני הזכויות בישראל,מקורותיו,האינטרסים שארגונים אלו משרתים ,מידת עוינותם למדינה ומוסדותיה,קשר למימון ממשלות זרות ובכלל זה מימון ממדינות האיחוד האירופי וממדינות עוינות ועוד כהנה וכהנה נושאים

  כמו כן יש לחקור את נושא שכר בכירי ארגוני הזכויות שנהנים ממשכורות עתק על בסיס עבודת מתנדבים אידיאליסטים שגם את הוצאות הנסיעה אף
  אחד לא מחזיר להם

  ואם בסיומה של חקירה נגלה חלילה וחס שצריך לירות בכמה "שליחים" המתהדרים בתואר פעילי זכויות אזרח ולמעשה משרתים אינטרסים עוינים ,אזי אין ברירה, נערוך להם משפט הוגן נביא את הלהב למרכז החריר לאחר שעצמנו עין בלתי מכוונת ואש

  חקירה נעימה

 •   ביום פברואר 2, 2010 בשעה 5:46 pm

  בלי להתייחס לבקורת עצמה של "הארגון שאת שמו אין להזכיר" מדהים לגלות שוב איך האנשים והגופים שמדובר בהם, שעיקר עיסוקם בבקורת (חלקה אכן חשוב מאד) של החברה הישראלית, הממשלה והצבא, לא מסוגלים לקבל שום בקורת על עצמם. במקום להתייחס עניינית לדו"ח התגובות הן רפלקס פבלובי של "פשיסטים", "מקארתיסטים" וכמובן – מי אם לא שוקי? – "נציונל סוציאליסטים".

  תגובות כאלו ישכנעו רק את המשוכנעים. הצהרות של "תחילת הסוף" או "יכול להיות שזה נגמר" הן מגוחכות ומזיקות. בכל מקום שיש בו ארגונים כאלו יש גם מי שמבקרים אותם. מפליא שיש מי שחושב שמגיעה לו חסינות מבקורת כי הוא עוסק ב"זכויות אדם". בקורת, אתם אמורים לדעת יותר טוב מכולם, עדיין לא הביאה ל"סוף" של אף מדינה. השתקה של ביקורת כן.

  אגב, חלק מהסבה שהארגונים האלו והפעילות הזו לא זוכים לסמפטיה הראויה בצבור הישראלי היא בדיוק בקישורים שאתה מביא באנגלית. לצבור הישראלי נראה שארגוני הקרן החדשה לישראל עוסקים בעיקר ביצוא בקורת על עוולותיה השונות של ישראל, במקום בהשתתפות בשיח הפנימי בה. זו הסבה שההשתתפות הנלהבת שלהם בדוח גולדסטון (שבלי קשר לתוכנו ברור לכל מי שיש לו מושג כלשהו על "מועצת זכויות האדם" של האו"ם שעצם מינוי וועדת החקירה ע"י מדינות כמו ערב הסעודית, פקיסטן ומלאזיה הוא אקט שמכוון נגד ישראל, ולא בעד זכויות אדם) היא עיקר הדיון כאן.

 •   ביום פברואר 2, 2010 בשעה 6:15 pm

  משה אין צורך לבדוק את המימון של ארגוני זכויות אדם הוא גלוי וידוע, ראה כאן
  http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/047/611.html?hp=1&loc=33&tmp=14
  כפי שנכתב שם
  מה יש לחקור או לחשוף, באשר כל המידע מתפרסם בגלוי ומרצון באתרי האינטרנט של הארגונים?

  הרבה יותר מעניין לגלות מי מממן את "אם תרצו" ולמה, תקרא כאן,

  http://news.walla.co.il/?w=/3050/1638516

  זה מרתק
  והנה הזכרתי את שמם

  לגבי המשכורות עתק, כבר דיברנו על זה וההשמצות שלך לא במקום באופן כזה בוודאי לא בצורה גורפת כזו אף אם יש מקרים מסוימים שאולי ראויים לביקורת .

  ניר כתבתי על כך בפוסט הקודם בנושא וגם בדיון שהתפתח שם. ביקורת בוודאי שהיא לגיטמית. אבל הארגונים האלו מנסים לעשות דה לגיטמציה, זו לא ביקורת ענינית אלא התקפות חסרות שחר, ראה הקריקטורה המגעילה של נעמי חזן עם הקרן, השקרים עליהם עמדתי ברשימה הקודמת, והאפקט שיש כאן שמנסה להשתיק כל ביקורת, להרתיע מפני ביקורת, ולהסיט את הדיון. אם לא ברור לך ההבדל בין ביקורת ענינית ובין מה שקורה כאן אז טול קורה מבין עיניך או לפחות תתחיל בזה שתקרא את הרשימה הקודמת והדיון שהתפתח בה וההתיחסות שלי לביקורת ענינית של חלק מהמגיבים.

  רוב הלינקים ששמתי הם דווקא בעברית, וכל הארגונים עוסקים בראש ובראשונה בעבודה בארץ ובעברית, אם כי לא עושים כפל לשון ולא מנסים ליפות או לשקר כאשר הם כותבים באנגלית.

  לגבי הכותרת של רשימתי, היא רב משמעית וכל אחד פירש אותה באופן שונה, נדמה לי שהמגיבים עד כה פירשו אותה בדרך קצת שונה ממני.

 •   ביום פברואר 2, 2010 בשעה 7:34 pm

  מכיוון שאייל הודיע לי שהכל שקוף הלכתי לעיין בדוחו"ת הכספיים של האגודה לזכויות האזרח
  http://www.acri.org.il/pdf/miluli2008.pdf
  להלן מספר שאלות-עדיין לא חקירה

  בדוחות נרשמו התרומות הבאות ומטרותיהן
  שגרירות נורווגיה 486,352 לזכויות תושבי מזרח ירושלים
  בשטחים שגרירות בריטניה 526,558 לזכויות אדם

  מדוע מקבלת האגודה תרומות ממשלות זרות למטרות פוליטיות מובהקות

  ב. מי התורם האנומנימי שתרם 211,849 ש"ח לזכויות אדם בשטחים

  ג. מה פרוש העצמה משפטית וחינוכית של הציבור הערבי
  מי הקרן eed שתרמה לכך

  ד. לשם מה מייעדת קרן פורד את הכספים

  ה. מי זו קרן דיאקוניה היכן היא פועלת ,מהן מטרותיה

  ו. כנ"ל לגבי גלובל מניסטריס

  באמת שכאן אני מפסיק-רק על בסיס הדוחות הגלויים והרשמיים יש לי בערך מליון שאלות ועוד לא נגעתי בארגונים מזוהים הרבה יותר כמו עדאלה

  אייל מעכשיו באמת נתחיל לשים לב לכל דבר ונחקור -הגיע הזמן לבחון את השליח,מה ייפוי הכוח שלו ואם הוא באמת שליח או זרוע ארוכה של יישויות עוינות

 •   ביום פברואר 2, 2010 בשעה 8:29 pm

  פרוייקט בן-יהודה מפרסם כתבים שפגו זכויות היוצרים עליהם. את הרצל תמצאו כאן:

  http://benyehuda.org/herzl/

  ובנוסף ל"מדינת היהודים" אני ממליצה גם על "תל-אביב", שהיא הגרסה הסיפורית של הרעיון שלו – שהיה, אגב, מדינת כל תושביה.

 •   ביום פברואר 2, 2010 בשעה 9:01 pm

  תל-אביב, הידוע גם בשם אלטנוילנד.

  משה – כי הממשלות האלו – אני מניח – רואות בזכויות אדם עניין אוניברסלי ולא פוליטי. זו תשובתי ואינה תשובה מוסמכת בשם האגודה שגם כיום איני ממלא בה תפקיד.

  תורם אנונימי הוא כנראה אדם פרטי שבחר לתרום באנונימיות.

  לגבי העצמה משפטית וחינוכית אתה יכול לקרוא על פעילות האגודה בנושא לרבות הרבה קייסים של ייצוג בנושאי אפליה.

  אני בטוח שלגבי כל אחת מהקרנות האלו חיפוש גוגל יתן לך תשובה מהירה.
  EED שלא הכרתי לקח לי 30 שניות למצוא את האתר שלה שמסביר בדיוק מיהי.
  את האחרות תמצא באותה מידה של קלות. אני בטוח שאתה יודע לחפש באינטרנט.

 •   ביום פברואר 2, 2010 בשעה 9:02 pm

  סתם לדוגמא
  EED
  ששאלת עליה פירוט רב על מאיפה הכספים שלה מגיעים ולמי היא נותנת באתר שלה. לא קשה למצוא.

 •   ביום פברואר 2, 2010 בשעה 9:10 pm

  משה אגב מי זה "נחקור" – בהנחה שלא התכוונת לבית המלוכה הבריטי, האם הכוונה למערך מקרטיסטי שלם שיבדוק את הפעילות ה"לא ישראליות"?!

 •   ביום פברואר 2, 2010 בשעה 10:20 pm

  הי אייל,
  הוספתי את רשימתך לדף ריכוז של כל הפירסומים על הנושא.

  מוזמן להציץ גם כאן:
  http://www.notes.co.il/yariv/64776.asp

 •   ביום פברואר 2, 2010 בשעה 10:47 pm

  אבל הנה הופיע המונח הנדוש מאז ימי יוסקה דזוגשוולי בעל השפם "מקרטיזם". אז רק הערה קטנה. מקארטי היה מנוול. אבל הרוזנברגים היו מרגלים, פעם ידענו כולנו שהוא אכן מנוול ואילו הם קרבנות זכים מזוך. מי שמביא אנלוגיות היסטוריות כולל ביטויים כמו פשיזם מקרטיזם ועוד פניני לשון ראוי שימשיך. הנה כביכול המשך מרושע עד סוף.

  אז בקשר להפגנות על הגדר ומפגינים וארגוניהם הנזכרים לעיל. הכינויים שלהם – "פעילי שלום". והארגונים שנזכרו וחבריהם שלא נזכרו. למעשה כל ארגוני ההתנגדות באירופה במ"ע שניה נחדרו במידה זו או אחרת ע"י הגרמנים ולחילופין כל הארגונים והתנועות הימניות באירופה המזרחית אחרי 1946 נחדרו ע"י שליטי הבובה של ברה"מ. באותה עת רוב השמאל באירופה המערבית ובארה"ב נחדר ע"י שירותי בטחון של ארה"ב ונאט"ו. בארה"ב עצמה באספות של השמאל חלק ניכר של המשתתפים היו שליחי מוסדות ביון של השלטון. על החדירה לדיסידנטים הציוניים בברה"מ למדנו הרבה. על ישראל לא נכביר מילים אבל השתילו משתתפים ומשתפי"ם ומכשירי הקלטה גם בשמאל וגם בימין ועל שמפניה שמענו כולנו.

  לנין ז"ל יצר את מטבע הלשון ,"אידיוטים מועילים" . על "ארגוני חזית" של כאלו הנתמכים על ידי ארגונים אחרים שוחרי הטוב המוחלט למדנו גם למדנו. ראה חזית השלום לסוגיה במערב. ראה הפגנות נגד נשק גרעיני. כמה הפגנות כאלו נגד אירן ראיתם לאחרונה? ראה ארגוני החזית של פק"פ בזמן המנדט והליגה האנטי פשיסטית ומצד שני ארגוני הנוער הגרמני. היו כל מיני "בונד" גם שלנו וגם שלהם, ועוד ועוד. אירופה הייתה מלאה מאלו ועדיין חלקם נושמים ובועטים.

  ומצד שני
  לכל ארגוני הביון במערב יש ענין עמוק ביודעי ערבית ואיסלם אמינים. אם אתם קוראים עיתונים אתם בודאי יודעים כמה ענין האמינות קטלני ממש. הרבה כסף משלמת ארה"ב עבור ידע מסוג זה. על שמאי ליבוביץ ועלילותיו בארה"ב שמעתם הרבה לאחרונה? צריך ללמוד אבל היכן? איך חוזרים בשלום הביתה וגם בדרך אוספים ידע מועיל על חברים, ידידים וסתם טיפוסים בעלי פוטנציאל מסוג מסויים. הנה יש פתרון חלקי. אחד המקומות בהם ניתן ללמוד על האיסלם והערבית במקור בלי למות, בלי להעלם בלי סכנה למעשה זה כאן. אחד המקומות בהם ניתן להיות מוסלמי ביום ולשתות הרבה אלכהול בערב זה כאן בישראל.

  אחד המקומות היחידים בהם יש למי שלומד על האיסלם וערבים בייחוד על "פעילי שלום", רופאי שיניים אמינים דוברי אנגלית מעולה זה כאן בישראל. כאב שיניים בארץ ערבית בלי רופא שיניים דובר אנגלית וציוד עדכני זו בעיית אמת. אחד המקומות בהם ניתן להיות מוסלמי ביום שני ולשכב על החוף ביער של ביקיני ביום שלישי זה בישראל. וניתן להוסיף הרבה עובדות שיסבירו למה סביר והגיוני שלא כל מי ומה שמסתובב כאן הנו אוהב שלום מוחלט בהחלט וגם לא הארגון שמשלם לו את הנסיעה וגם משלם כאן בישראל בכדי לרכוש ידידים והשפעה ושמות במחשבים וידע בעברית וערבית. וצה"ל אינו היחיד שאוסף מידע וצילומים של מפגינים לאורך הגדר או החומה או איך שתכנו מבנה מיפלצתי זה. ותמיד נחמד שנעשה במסגרת של ארגון שכולו אבל כולו הטוב המוחלט.

  ובכלל ברור שלמודעין של ארה"ב וספרד למשל או המודעין הבריטי או הצרפתי או היפני ובעצם למי לא יש עניין עמוק במה לומדים ומה עושים חברינו כאן בארץ. ניתן עוד לפתח את הנושא.

  במקביל מאז ומתמיד היה לשרותי הביטחון ומנגנוני הסתרים במדינות העולם דרך משלהם לבנות ארגונים של "אידיוטים מועילים". דוגמה עצובה הם כמה שליחי הג'וינט באירופה המזרחית [ זה לא הג'וינט שאתם חושבים עליו ] שמצאו כך את מותם. גם נושא זה ניתן לפיתוח. פיתחו כמה ספרים ותוכלו ללקט שמות ארגונים כאלו. איני בטוח בדיוק בכל ההיסטוריה של יחסי קרן פורד ומוסדות מוכרים יותר ופחות של ממשלת ארה"ב. גם נלסון גליק שלא לדבר על ארכיאולוגים אנגליים וצרפתיים וארגונים חסודים שלהם השתייכו עבדו כאן בסביבה עבור כמה אדונים, גלויים יותר ופחות

  ובכדי להיות רשע לכל הכיוונים שאלה לצד השני של הפוליטיקה אתם בטוחים שאתם יודעים מי באמת באמת משלם עבור עיתוני חינם בישראל?

  ועכשיו לכתבי בעל הבלוג. כמובן שכאן בישראל הכל שונה בתכלית השינוי. הכל שקוף, הכל גלוי, הכל אמין, הכל נקי, הכל כשר, הכל אמיתי תמיד מה שאומרים בדוחות הכספיים זו אמת אמיתית מוצקה. החסידה מביאה תינוקות. גשר ברוקלין עומד למכירה, האילים של סנטהקלאוס מביאים מתנות ומשה גולדבלט ואנוכי לא יודעים במה אנו עוסקים וסתם מדברים שטויות.

  בעוד עשר עשרים שנה לכל המאוחר לה קרא של אז ומספרי זכרונות יספרו לנו את האמת

 •   ביום פברואר 3, 2010 בשעה 3:08 am

  משהו אוניברסלי ולא פוליטי. אני משפשף את העיניים ומתקשה להאמין. ממשלות נורא מתעניינות בזכויות אזרח במקומות רחוקים ובוש פלש לעירק רק בשם הדמוקרטיה וזכויות הפרט ובכל מקום בו יש מצוקות של זכויות אדם אזרח שם יתרמו ממשלות וכן הירח באמת עשוי מגבינה

  אגב חקר "השליחים" ארגוני הזכויות חייב להיות גם בארצות הברית שם גוף מעין פוליטי למעשה כמו קרן פורד [תורם חשוב מאד לאגודה] נתון תחת ביקורת וחקירות

  אייל-תם עידן התמימות ואני לא מאמין שיש גורם אחד שתורם סתם כך-מדובר בתרומות פוליטיות שנועדו להבטיח ולקיים ארגונים פוליטיים לכל דבר ועניין ושהם לעתים קרובות שליחים של אף אחד מלבד של עצמם ושל המממנים.
  יש מקום לבדוק האם המטרות שלהם תואמות את האינטרסים החיוניים שלנו ומכל מקום במשטר דמוקרטי בהחלט מותר לי חשוף מטרות אלו ולבקרן. רק מי שאין לו כל מחויבות לערכי יסוד של זכויות אזרח מבקר ביקורת כזו ומכנה אותה רצח השליחים

  ובאשר להאשמות השווא על פשעי מלחמה מי שמנופף בהן גרם למדינת ישראל נזק
  איסטרטגי נורא ולכן הוא יזכה ליחס של מי שפגע בישראל פגיעה קשה ביותר ושיתף פעולה עם אויביה

  מה שמתרחש עכשיו הוא תגובת הנגד למיאוס שמעוררים כיום ארגוני הזכויות. יתכן שבאתר רשימות תזכה לאהדה אבל לציבור נמאס וכשהרוב השקט שמתחיל להבין מה מתרחש הוא יתעורר -אזי יינקטו גם פעולות מתאימות

 •   ביום פברואר 3, 2010 בשעה 3:17 am

  "פעולות מתאימות" – כבר זכית פעם לכינוי משה מקארתי, אתה מתעקש כנראה לחזור למקום ההוא.

  חוץ מזה הדיון מוצה.

 •   ביום פברואר 3, 2010 בשעה 7:37 am

  השיטה הפסולה שלך להדביק תוויות, ל"חשוף", " ולהוקיע את מי שמבקר, כדי לגרום לנסות ולהרתיע את מי שמביע עמדה ביקורתית או מדבר על פגיעה בזכויות אדם תכשל למרות הנסיונות שלה להרתיע אנשים.

 •   ביום פברואר 3, 2010 בשעה 7:37 am

  השיטה הפסולה שלך להדביק תוויות, ל"חשוף", " ולהוקיע את מי שמבקר, כדי לגרום לנסות ולהרתיע את מי שמביע עמדה ביקורתית או מדבר על פגיעה בזכויות אדם תכשל למרות הנסיונות שלה להרתיע אנשים.

 •   ביום פברואר 3, 2010 בשעה 10:05 am

  ואתה בהחלט כותב את הדברים באופן מושכל ועדין משאני הייתי כותבת אותם.
  אגב – הבדרן המסויים לא מבדר אף אחד. אני בהחלט מוצאת קשר נסיבתי תכוף בין כישלון אישי לבין פיתוח עמדות מסוג זה. תסמונת נפולאון. לפחות לזכותו של זה האחרון נרשמו כמה הצלחות ומעשים טובים, בשונה מכמה ממתקיפי ארגוני זכויות האדם.
  דמוקרטיה? לא פחות מזו האמריקאית שמאפשרת להרוג גניקולוגים מבצעי הפלות (להבדיל).
  לפאשיזם והקולוניאליזם הישראליים יש חברים באמריקה – שמעתי השבוע את אלן דרשוביץ' שאומר שגולדסטון הוא "מוסר", וגם את התקפלותו יום אח"כ ("לא הבנתי את המילה כפי שאתם מבינים אותה"), כשהתברר לו כנראה שבאמריקה, כמו באמריקה, הוא עלול לשלם על כך מחיר.

 •   ביום פברואר 3, 2010 בשעה 10:08 am

  פשיסט ומקרטיסט הנם תוויות שמודבקות בכדי לחשוף לבקר ולהרתיע אנשים. קנו מראה.

 •   ביום פברואר 3, 2010 בשעה 10:11 am

  על פי החשיפה בוואלה, אליה קישרת, תנועת "אם תרצו" ממומנת לכאורה ע"י מטיף אוונגליסטי שמביע עמדות נאו נאציות? אם כך, כדאי שכל חברי הממשלה והח"כים ידעו את זה…

 •   ביום פברואר 3, 2010 בשעה 4:13 pm

  רני, הסימטריה מזויפת. אם צריך להתריע על כך שהחברה הישראלית בכיוון מקרתיסתי ופשיסטי אז צריך לומר זאת.

  חנה תודה.

  בדיעבד החלטתי למחוק מכאן תגובה אחת שהמשיכה את שיטת האיומים. לא כאן.

 •   ביום פברואר 3, 2010 בשעה 4:16 pm

  הפרכות של הדו"ח המפוקפק הזה על הקרן החדשה הופיעו במקורות אלו

  http://www.keshev.org.il/Site/FullNews.asp?NewsID=188&CategoryID=9

  http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/049/149.html?hp=1&loc=2&tmp=2558

  http://nimrodavissar.com/blogica/archives/1135

 •   ביום פברואר 3, 2010 בשעה 11:16 pm

  אכן יש להתריע על כיון וזה מה שבעל הבלוג עושה. מנגד יש פלוני שרואה במעשיו של בעל הבלוג כיוון מסוכן והוא מתריע בדרכו שלו. שני הצדדים מכחישים קיום סימטריה. בעיית בעל הבלוג וחבריו תומכיו שהם אינם מצליחים לשכנע בצדקת עמדתם. חלק מכשלונם [כאצל כל אדם] נובע גם מהתנהגותם שלהם.
  בגדול זה עצוב שחלק גדול ממאבק הדעות והמעשים בישראל ממומן ע"י כוחות חיצוניים מהם אני מפחד ואותם אני מתעב . אני אישית חושב שגם למטיף נוצרי חצי נאצי חצי פשיסטי בארה"ב וגם לממשלת בריטניה ונורווגיה יש אינטרסים שונים משל ישראל. כנ"ל מי שמחלק עיתונים חופשיים או משלם ליהודים בכסף אמריקאי בכדי שיגרשו פלשתינאים מבתיהם בירושלים.זה אומרת בקול רם וברור גם גברת נעמי קליין.לא בדיוק ציונית דגולה.

 •   ביום פברואר 3, 2010 בשעה 11:58 pm

  מחיקה נעשתה בגלל סגנון מאיים

 •   ביום פברואר 4, 2010 בשעה 5:01 pm

  מילה בסלע, משתוקא בתרין. תקף במיוחד במקרה שלך!

 •   ביום פברואר 9, 2010 בשעה 12:08 am

  אין לי הרבה מה לומר בנושא, ולאור קצב המחיקות ההולך וגובר בבלוג שלך, שגם אני הייתי קורבן לו, גם אין לי עניין להשקיע בתגובות ארוכות.

  הערה אחת: הפגנות שקטות נערכות כדבר שבשגרה בכל רחבי הארץ. הסיבה שהמשטרה והצבא מתערבים, הן בבילעין ונעלין והן בשייח' ג'ראח, היא האלימות (או, אם נשתמש בטרמינולוגיה של המפגינים, "פעולה ישירה").

  אתה כמובן מטעה, אינני יודע אם בזדון (כי אינני יודע אם באמת טרחת לקרוא את פסקי הדין), ובתי המשפט דווקא קבעו שההפגנות בשייח' ג'ראח גולשות למעשים בלתי חוקיים כמו חסימת כבישים. מה שבית המשפט אמר זה שלא צריך לעצור את המפגינים על ההתחלה, אלא צריך לחכות שהם יבצעו את הפשעים, כמו חסימת כבישים, ואז לעוצרם.

  אבל זה שיקול הדעת של המשטרה, אם באופן קבוע המפגינים גולשים לאלימות ולעבריינות אז היא בהחלט צריכה ויכולה לעצור אותם כבר מבעוד מועד, כשם שעצרו את האוטובוסים הכתומים בכל רחבי הארץ עוד לפני שהם התקרבו לשדרות בימי הגירוש.

  כמובן שמטרת המתפרעים (אין סיבה לקרוא להם מפגינים) היא לבצע במכוון עבירות כדי שהמשטרה תתערב, וכך לייצר תהודה תקשורתית. כל הפגנה שנגמרת בלי "עימותים עם המשטרה" ובלי עצורים, היא הפגנה שזוכה לתהודה תקשורתית מועטה, והרי כל מטרת ההתפרעות היא תהודה תקשורתית.

 •   ביום פברואר 11, 2010 בשעה 5:57 pm

  א. איזו היסטריה. לפי המאמר והתגובות כאן אפשר לחשוב ש"אם תרצו" הוא גוף בעל עוצמה אדירה הפרוש בכל שכבות הממשל, בעל מקורות מימון בלתי נדלים וחס ושלום אם מישהו יעמוד בדרכו. הא כן – מקארתיזים כמובן. אלא מה. שהרי ידוע שהדבר הנורא ביותר שקרה במאה העשרים הוא הוועדה של מקארתי. מעניין לבדוק כמה פעמים משווים אנשי "זכויות אדם" רדיפות למשפטי הרופאים ולטיהורי סטלין לעומת ההשוואה למקארתי – נקודה למחשבה.
  ב. הפיסקה האחרונה של המאמר היא שיא הרטוריקה המתקרבנת. "מבקרי שלטון" מייד עולה במחשבה דסידנטים ברוסיה הסובייטית או בסין של היום. דא עקא שמדובר בארגונים הממומנים ע"י ממשלות זרות, בין השאר, ובעלי הון מחו"ל. מדובר בחלק מההטעיה הקיימת כבר בשמות הארגונים. NGO פירושו אם לא שכחתי את האנגלית שלי – ארגונים לא ממשלתיים. כיצד זה בדיוק מתיישב עם קבלת כספים מממשלת נורווגיה, בריטניה, האיחוד האירופי לארגונים הפתרונים.
  ג. ההטפלות לישראל לעומת מדינות אחרות היא הדבר שמכעיס חלק גדול מהישראלים. נשמח לדעת לדוגמא כמה תורמת ממשלת דנמרק למתנגדי משטר בסין. או בקובה. נשמח לדעת מה גובה התרומות שמרים האיחוד האירופאי לארגונים הפועלים כנגד דיכוי נשים, הומסקסואלים, מיעוטים אתניים וכיו"ב במדינות ערב.
  ד. לומר שארגוני שלום/זכויות אדם לא גרמו נזק לארצותיהם הוא להתעלם מתקופה שדגל שחור מתנוסס עליה. אני כמובן מתכוון לפעילות של הארגונים הפצפיסטים בבריטניה וארה"ב כנגד כניסה של ארצותיהם למלחמה בנאצים. וכפי שציינו חלק מהכותבים כאן – התמיכה במשטרי עריצות לאורך המאה ה – 20 ע"י ארגוני שלום למינהם – פול פוט בקמבודיה, ועיתון על המשמר המדווח על מותו של סטלין ("שמש העמים שקעה")הם שתי תזכורות למצב העלוב שהגיעו אליהם נושאי דגל ההומניות.
  ה. בביקורות על "אם תרצו" השתתפו גורמים ואנשים פרטיים שמומנו בעבר ביד נדיבה ע"י הקרן החדשה ללא שארגונים ואנשים פרטיים אלו טרחו ליידע את קוראיהם על הקשר הממוני בינהם לארגון עליו הם מגינים – כך לדוגמא דורית אברמוביץ בעיתון שלא מזכירים את שמו וכמובן ארגון קשב – אתיקה לתפארת.
  ו. אני מקווה שלא ייגעתי בתגובה.

 •   ביום פברואר 19, 2010 בשעה 6:56 am

  הנה תשובה – ניתוח מפורט של הדו"ח
  http://www.nif.org.il/?id=2089

טרקבאקים

פרסם תגובה

שדות נדרשים מסומנים *

*

*