אילו

אילו רק כבשתם את השטחים ובכללם בילעין והמשכתם את הכיבוש למעלה מארבעים שנה – זה היה מספיק נורא.

ואילו רק גזלתם אדמות בבילעין להקמת הגדר בעילה של בטחון, אבל בעצם כדי לאפשר הקמת והרחבת התנחלויות שהגדר נועדה להגן עליהן (תוך בנייה שאינה חוקית אף על פי החוק הישראלי וגם למען קידום אינטרסים נדל"נים) ושהקרקע נגזלה בשמן ועבורן  – זה היה מספיק נורא.

ואילו רק  התעלמתם מפסיקת בג"צ שאף קבעה שבניית הגדר בבילעין אינה חוקית בגלל הנסיבות הנ"ל ועמדה על אי החוקיות של כל התהליך ושל הבניה הלא חוקית של התנחלויות באזור אפילו על פי החוק הישראלי, ועל כך שאף לבית המשפט עצמו הוגש מידע שלקה ב"חוסר דיוק"- זה היה מספיק נורא.

ואילו רק היה צריך לקיים הליכי בזיון בית משפט נגד המדינה בבג"צ על אי קיום פסק הדין בעניין בילעין – זה היה מספיק נורא.

ואילו רק הייתם עוצרים וכולאים מפגינים ומארגנים של הפגנות בטענה של ארגון הפגנות לא חוקיות כאשר כל הכיבוש, הגדר והנישול הם הם אי-החוקיות  האמיתית – זה היה מספיק נורא.

ואילו רק הייתם עוצרים, יורים ופוצעים במפגינים  – זה היה מספיק נורא.

ואילו רק הייתם שואלים בהתממות איפה אנשי השלום הפלסטינים ומבכים מדוע הם פועלים באלימות ומדוע אין פעולה לא אלימה, אבל אז הייתם עוצרים ויורים את מי שמפגין ומתנהג בצורה לא אלימה – זה היה מספיק ודי.

אבל גם הרגתם מפגינים.

גם עשיתם את כל האמור לעיל, וגם הרגתם בין היתר את באסם אבו-רחמה במהלך הפגנה, וגם יריתם לרגליו של אחיו אשרף אבו-רחמה בהיותו כפות, וגם אתמול, הרגתם את אחותו, ג'וואהר אבו-רחמה.

עקבתי אתמול בטוויטר על דיווחים של שני בלוגרים ישראלים שהשתתפו בהפגנה בבילעין. בשלב מסוים הם דיווחו שהצבא החל לירות גז מדמיע על ההפגנה הלא-אלימה. הגז הזה, שלפי מה שפורסם כאן הוא גז מדמיע מסוג chlorobenzylidene-malononitrile, הגז המדמיע הוותיק והמסוכן ביותר הקיים בעולם, הוא זה שכנראה הרג אותה.

וכך התחילה לה 2011 בישראל/פלסטין: מפגינה פלסטינית לא אלימה נגד גדר שאינה חוקית (אפילו לפי פסיקת בג"צ)  שהיא חלק מכיבוש לא חוקי ונישול שנמשך כבר למעלה מארבעים שנה, ששני אחיה כבר נורו בידי צה"ל בנסיבות שנראות פליליות לכאורה,  (למעשה במקרה אחד כבר היתה הרשעה, במקרה אחר מתנהלת חקירה, בשני המקרים ההליכים הפלילים מתקיימים רק אחר מעורבות אינטנסיבית של ארגוני זכויות אדם) אחד מהם למוות, מתה משאיפת גז שפיזר כנגד ההפגנה הזו הצבא הישראלי. גם כובשים ומנשלים באופן בלתי מוסרי ובלתי חוקי, וגם כולאים, פוצעים והורגים את המוחים נגד פעולות אלו. כך נוהגת המדינה שמתיימרת להיות דמוקרטיה ("היחידה במזרח התיכון"').

למי מכם שיכול להגיע, תתקיים היום (1.1.2011) הפגנה בשעה 19:30 מול משרד הבטחון ברחוב קפלן, הקריה, תל-אביב.

רשימות קודמות שלי בנושא:

פרשת אלביט והחומה: נורבגיה מקיימת את המשפט הבינלאומי

החומה, שקרים ובג"צ

בג"צ, החומה והמתנחלים

גדר מצילה חיים או הורגת חיים?

בג"צ והגדר: פרק נוסף בסדרה

מחוץ לגדר

בג"צ מכיר בפגיעה הקשה שגורמת הגדר

פרשנות על החלטת בית הדין הבינלאומי בעניין החומה

על ההליך בבית הדין הבינלאומי בנושא החומה

על הפעלת סמכות בית הדין הבינלאומי בחוות דעת מייעצות

על פרסומת סלקום והחומה

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

טרקבאקים

פרסם תגובה

שדות נדרשים מסומנים *

*

*