הקרבן הראשון של חוק החרם

עד כה נתקלה הקריאה של ארגונים גאים פלסטינים לביטול עריכת האסיפה הכללית של IGLYO, הפדרציה הבינלאומית של ארגוני נוער גאים, בישראל – בכשלון. הקריאה לביטול האירוע בשם תנועת החרם הפלסטינית (ה-BDS  ובאופן ספציפי התנועה של פלסטינים קווירים למען החרם) נכשלה, כאשר בהצבעה שהתקיימה בין הארגונים החברים בפדרציה, הוחלט ברוב גדול, שכמתוכנן, יארח ארגון הנוער הגאה הישראלי את האסיפה הכללית בדצמבר האחרון. הקריאה לחרם והדיונים ב IGLYO עוררו רגשות רבים, וקונפלקיטים רבים שלא כאן המקום לדון בהם, אך ההחלטה שהתקבלה היתה כאמור לקיים את האירוע בישראל כמתוכנן.

אבל אז נפל דבר. הכנסת חוקקה את חוק החרם, שנכתב עליו כה רבות, ושלצורך העניין אני מבקש להחיל עליו (בשינויים המחוייבים…) את מה שכתבתי על ההצעה, שבינתיים נפלה, לועדות החקירה לארגוני זכויות אדם.

הערב יצאה הודעה משותפת ל IGLYO ולארגון הנוער הגאה הישראלי. אף כי נוסח ההודעה סתום במקצת, נאמר בה  שאף כי תוצאות ההצבעה הקודמת בקרב הארגונים החברים בפדרציה הובילו להחלטה לקיים את האסיפה הכללית בישראל כמתוכנן, הרי ש"העברת החוק החדש" בישראל הובילה להחלטה לפתוח בסבב חדש של התייעצויות. בעקבות שינויים אלו, נאמר בהודעה, החליט ארגון הנוער הגאה הישראלי למשוך את הצעתו לארח את האסיפה הכללית. עם זאת, ועידת הנהגה לנוער גאה שהיתה אמורה להתקיים במקביל לאסיפה, תתקיים כמתוכנן.

אם כן, המאמצים הסבוכים של ארגון הנוער הגאה לקיים את האסיפה הכללית של IGLYO בישראל על אף הקריאה לחרם, שהצליחו תחילה, נכשלו עתה הודות לחוק החרם. שוב הוכח, שמי שעושה דה-לגיטימציה של ישראל, אינו השמאל, אינם ארגוני זכויות האדם, ואינם מבקריה של מדיניות ממשלת ישראל מבחוץ. מי שעושה דה-לגיטימציה של ישראל הוא מי שנוקט בצעדים אנטי-דמוקרטים בישראל, במקרה זה כנסת ישראל.

מצדדי החרם יכולים אם כן להודות עכשיו לכנסת על שנתנה להם את הסיוע להביא לכך שהאירוע הזה לא יתקיים בישראל. את המחיר של החקיקה האנטי-דמוקרטית הזו משלם עתה לא מי שנתבע על פי החוק המופרך הזה, אלא ארגון הנוער הגאה, שהארוע שביקש לארח יתבטל (ולו בחלקו) בגלל החוק הזה. כצפוי, חוק החרם הצליח עד כה בעיקר בחיזוק החרם.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

  •   ביום יולי 28, 2011 בשעה 11:50 pm

    מצדדי החרם כבר הודו, מזמן, לפרלמנט הציוני על שנתן להם את הסיוע להביא לכך שהאירוע הזה, כמו כל אירוע אחר, לא יתקיים במדינה הציונית.

    לנוער הגאה הישראלי המחבל במאבקם של הפלסטינים אין שום סיבה לגאווה, וטוב יעשו האנטי ציונים מתוכם אם יצטרפו לחרם ויחרימו ארגון המשתף פעולה עם ציונים.

טרקבאקים

פרסם תגובה

שדות נדרשים מסומנים *

*

*