דמוקרטיה לכולם? תלוי את מי שואלים

סטודנטים למשפטים באוניברסיטת תל-אביב ערכו בשבוע שעבר הפגנה כנגד חקיקה אנטי-דמוקרטית. הם ביקשו ממני לדבר בארוע. חלק מהדברים תוכלו לראות למטה: חבורת מפגינים מארגון "אם תרצו" שבהתחלה עמדו בצד למחות ניסו להפריע לקיום האירוע. מאחר והם באו בטענות ושאלות הצעתי להם לענות לכל שאלותיהם במהלך דברי אך כפי שתראו הם הבהירו שהם לא רוצים לשמוע תשובות וניסו להמשיך להפריע לקיום הארוע.

בדברי דיברתי בין היתר על כך שהרעיון של חוסר דמוקרטיה "שם", (בשטחים) ודמוקרטיה "כאן" אינו בר-קיימא. שהנורמה שאפשר לשלוט במיליוני אנשים בלי זכויות ובלי דמוקרטיה דינה גם להשתלט עלינו ואנו רואים את זה קורה, וגם על הקשר בין אירועי הקיץ האחרון וגל החקיקה הזה. דיברתי גם על הצביעות של הדיבור על השפעת כספים זרים על מדיניות ישראל, לא רק מול הכספים הנסתרים והרבים של עמותות הימין, אלא בעיקר מול הסיוע הזר הגדול שישראל מקבלת מארה"ב, שלעומתו הכספים שמקבלים עמותות לזכויות אדם הם כסף קטן. חלק מהתימות מופיעים ברשימתי "הכתם נשאר על הקיר". הסטודנטים ממשיכים את הפעילות שלהם תחת הכותרת "דמוקרטיה לכולם".  כך זה נראה, ובמידה רבה נסיון ההשתקה וחוסר הרצון להקשיב לתשובות שיקף את הבעיה עליה דובר בהפגנה:

אחרי ההפגנה היה אייטם עליה בתכנית הרדיו של יעל דן, בה דיברתי מדקה 35 (דיבר גם הסטודנט למשפטים ליאור שליין).

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 •   ביום נובמבר 27, 2011 בשעה 10:14 am

  למה הם תמיד חובשי כיפה?

 •   ביום נובמבר 27, 2011 בשעה 11:09 am

  כשאני מסתכל על הכוחות האנטי-דמוקרטים ליברמן ושות, הם חילוניים לגמרי. הייתי מאוד נזהר מהכללות מסוג זה.

 •   ביום נובמבר 29, 2011 בשעה 8:32 pm

  נקווה ש"תנועת המטוטלת" שמאלה שהחלה בקיץ האחרון תימשך גם לקלפיות, וסוף סוף נקבל ממשלה ורגולטור שפויים.

  כל הכבוד על הדברים, איל. הרבה זמן לא יצא לי להגיב, אבל אני קורא כל פוסט ונהנה.

 •   ביום נובמבר 29, 2011 בשעה 8:38 pm

  מצחיק בדיוק אתמול חשבתי עליך! ותהיתי אייך! תודה! ושמח שאתה אופיטמי. (יותר ממני).

 •   ביום דצמבר 7, 2011 בשעה 6:43 pm

  סורי על ההשתהות בתגובה…
  אני כבר חודשיים סובל ממשהו מסתורי שגורם לי תחושות שנעות בין אי נוחות קלה לבין מעבר למצב צבירה תולעת גוססת, והרפואה הציבורית או הפרטית לא ממש יודעות לשים את האצבע ולומר במה המדובר, כי כמו בעוד כמה עניינים בחיים, גם ברפואה עובדים בשיטת האלימינציה. אולי ורטיגו, אולי משהו אחר. סה"כ המערכות החיוניות עובדות, אז זה עוד איכשהוא (לא תמיד) נסבל, בוודאי אצלי, שפעם בעשר שנים מגיעה איזו דלקת גרון או שפעת והולכת אחרי כמה ימים ובשאר הזמן אני בריא כמו שור. מי יתנני דלקת גרון ישנה וטובה או אפילו משהו עצבני יותר, העיקר שיש לזה פתרון סופי ומהיר יחסית…
  חוץ מזה, הכל בסדר!
  אשתי בחודש חמישי, יש לי משרד משלי ובסה"כ הולך בסדר גמור, מדי חמישי נפגשים כל החברים הבנים לערב הפוקר השבועי, דפקו לנו את החלק האחורי של המאזדה ההו-כה-ישראלית שרק קנינו… מה יכול להיות טוב מזה?:)

 •   ביום דצמבר 7, 2011 בשעה 10:24 pm

  תודה על העדכון – מצטער לשמוע שאתה לא בטוב – מקווה שהכל יעבור מהר מהר ותהיה בריא לגמרי! תעדכן.. (אפשר בפרטי כמובן)

 •   ביום דצמבר 8, 2011 בשעה 8:10 am

  אה וכמובן – בשעה טובה על החדשות המרגשות!

 •   ביום דצמבר 9, 2011 בשעה 12:59 pm

  תודה רבה, איל!
  אשתי בדיוק התקשרה לפני כמה דקות להגיד שעשתה כמה בדיקות חשובות אצל "המחטט" (בהיותי שונא עניינים שברפואה, אני משתדל להגיע רק מתי שממש חייבים, כלומר, כשנדמה לי שאם לא אגיע, אקבל בראש… :)והכל מתקדם בהתאם למאסטר פלאן.
  נכון לכרגע, אני משתדל לחיות את המעט שאני מצליח, כי בקרוב אני הולך להיות שפוט רציני – מדובר בבת…

פרסם תגובה

שדות נדרשים מסומנים *

*

*