על סמכויות ממשלה בזמן בחירות

שביתת האחיות, כמו גם מינוי סגן הרמטכ"ל, הן הזמדנות להזכר בקביעות המשפטיות על החלטות ממשלתיות של "ממשלת מעבר". יש הרבה "מצד אחד" ו"מצד שני". סקרתי את הנושא ברשימה שהתפרסמה הבוקר בהארץ

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 •   ביום דצמבר 12, 2012 בשעה 5:47 am

  כן העקביות השיפוטית מרשימה תמיד. בבחירות הקודמות אסור היה למנות שופטים בהסתמך על פסק דין של פרוקצ'יה כי דניאל פרידמן היה בוועדה. היועץ מזוז לא הסכים אבל שופטי העליון בוועדה מנעו כל דיון. ממש לאחרונה מונו שופטים והאיסור נשכח ואר כך מנסים לשכנע אותי שהכל אלו נימוקים משפטיים.

  אם במשפט בכלל קשה למצוא וודאות המשפט המנהלי הוא אתחום שבו אף משפטן סביר לא יכול לצפות את התוצאה השרירותית של החלטת העליון-אפיל שהיא נוגעת לאמות המדיה שצריכות לחייב אותם.

 •   ביום דצמבר 12, 2012 בשעה 7:02 am

  מונו לאחרונה שופטים? לא לעליון לפחות ואז זה היה במידה רבה בלב המחלוקת לזכרוני

 •   ביום דצמבר 12, 2012 בשעה 9:31 am

  ההחלטה לא נגעה לשופטים בעליון דווקא אלא בכלל – כמובן אם תניח שביניש העדיפה ששלטון הליכוד ימנה את שופטי העליון ולא חלילה השר פרידמן וההרכב הקודם זו תהיה בהחלט הנחה ראויה לבחינה

 •   ביום דצמבר 12, 2012 בשעה 5:38 pm

  מצד שלישי צריך להזכיר שהקדמת הבחירות הנוכחית נעשית, בין היתר, על רקע הקושי להעביר תקציב לשנת 2013 – ותקציב כזה לא רק שלא אושר, אלא אפילו לא הונח על שולחן הכנסת וכלל לא נעשה נסיון לאשר אותו.
  זה גם אומר שמה-1.1.13 ההתנהלות של כל תקציב המדינה נעשית בסוג של "טייס אוטומטי" על בסיס תקציב 2012.
  האם זו לא נסיבה שיש לה מידת מה של השפעה על הסיטואציה הספציפית וראוי לתת עליה את הדעת?

 •   ביום דצמבר 18, 2012 בשעה 8:58 pm

  משעשע שבניגוד להיגיון הישר ובניגוד לכל מקרי העבר (שאני מכיר לפחות) בהם הממשלה רצתה לקבל החלטות והוגבלה חרף רצונה – הפעם הממשלה מתחננת שיאזקו את ידיה ויגבילו את סמכויותיה, כדי לקושש תירוץ טוב להמשך ההזנחה של שירותי הבריאות ועובדיהם.

  אבל מבחינת הסוגייה העקרונית, לא ברור לי האם שביתה היא מאורע כזה שמחייב עשייה ויוצר את ההחרגה עליה אתה מדבר. הרי שביתה אינה איזה אסון טבע שנפל עלינו משמיים או בעיה בטחונית שנוצרה חיש קל וחייבת מענה: מצב האחיות בכי רע כבר זמן רב, זהו לא משבר "חדש" אלא משבר מתמשך שצץ לקדמת הבמה בשל ההחלטה של האחיות לשבות ערב הבחירות (כנראה מתוך הבנה שזה הסיכוי היחיד שאיכשהו יש להם לעורר איכפיות מהשלטון).

  בדמוקרטיה מתוקנת (שכנראה הייתה כוללת מנגנונים שימנעו מלחתכילה את ההדרדרות של מצב האחיות), אינך חושב שהדבר הנכון היה לדחות את השביתה – אולי אף בהוראת בית משפט – עד לאחרי הבחירות, כאשר האחיות היו מסתפקות במאבק ציבורי הסברתי?

 •   ביום ינואר 9, 2013 בשעה 5:56 am

  ליר וזיו תודה על התרומה לדיון – אני לא עונה כי אין לי תשובות קונקרטיות אבל העלתם חומר למחשבה

פרסם תגובה

שדות נדרשים מסומנים *

*

*