משאל של העם הלא נכון/ גירוש מ"רצון" של מבקשי מקלט

שתי רשימות חדשות שהתפרסמו בהארץ:

על משאל העם: (באנגלית)

"בכל המקרים הנזכרים משמש משאל עם כאמצעי דמוקרטי שדרכו יכולים תושבי שטח להביע את עמדתם על עתידם, תוך מימוש עקרון ההגדרה העצמית. רק בישראל חושבים שלא תושבי השטח הרלוונטי אלא אזרחי המדינה הכובשת הם שצריכים לערוך משאל עם, שבו יקבעו את עתידם של השטח הכבוש ותושביו. במלים אחרות, שואלים את העם הלא נכון. גם אם מרבית אזרחי ישראל ירצו להמשיך לשלוט בשטחים – לא תהיה זו החלטה לגיטימית, שכן תושבי השטח הם שצריכים להחליט על עתידם: אי אפשר בשם הליך דמוקרטי לכאורה להצדיק המשך שלטון כיבוש שאינו דמוקרטי. ההצעות הקוראות לשאול את אזרחי ישראל על עתיד השטחים, ולא את תושבי השטחים, מבטאות תפישה שלפיה זכויות הפלסטינים לא נחשבות."

על עזיבה "מרצון" של מבקשי מקלט שכלואים לפי חוק ההסתננות:

"כאשר הם כלואים תחת השמיים המדבריים של סהרונים וקציעות, והאפשרות החלופית היא כליאה בלי הגבלת זמן בתנאים הקשיים, הרי שאין ל"הסכמה" בסיס של רצון חופשי, והיא מהווה הפרה של עקרון "אי ההחזרה". וכך היועמ"ש, ושר הפנים, לא אגב אלי ישי שכולם אהבו (ובצדק) לבקרו בשל התבטאויותיו הקשות, אלא השר הליברל לכאורה ונעים ההליכות גדעון סער, חתומים על כתב הגירוש של מבקשי המקלט.".

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

  •   ביום יולי 25, 2013 בשעה 8:16 am

    לישראל יש תביעות ריבונות ביהודה ושומרון ואין ריבון אחר המעלה תביעות כאלו-הפלשינאים עדיין לא הוכרו כריבון. אזרחי ישראל רשאים להחליט במשאל עם אם הם מוותרים על תביעתם לריבונות כמו גם אם הם מוותרים על ריבונות בשטחי ירושלים שסופחו ישראל וכן שטחים בתוך הגבול של 67 אם יהיו חילופי שטחים.

    ההתחכמויות הללו לא מתאימות למשפט הבינלאומי[ואני מודע למומחיות הנטענת של הכותב]ובוודאי לא לשום דבר אחר. אם אין לנו שום תביעה על יהודה ושומרון לשם מה מו"מ בכלל עלינו להסתלק משם מיד וללא תנאי.

    משאל העם הוא אמצעי פוליטי מבריק לתת גיבוי מלא להסכם שלום אם יושג כזה וגיבוי כזה הוא תנאי להצלחת המהלך. ברור לי למה השמאל השואף להשמדת מדינת ישראל מתנגד הוא אינו גורס בכלל שעלינו לחתור לשלום אלא לנסיגה ללא תנאי משטחים כבושים גם אם זה יעלה לנו למחרת בטילים על נתב"ג-זו הסיבה שהשאלה הראשונה שיש להציג במשאל עם היא האם להוציא את הארגונים שזו עמדתם מחוץ לחוק ולהכריז עליהם כגופים עוינים

  •   ביום יולי 27, 2013 בשעה 11:04 pm

    גם לאינדונזיה היו תביעות ריבונות במזרח טימור (שריבונותה לא ״הוכרה״ קודם), לקנדה יש בקוויבק, לממלכה המאוחדת בסקוטלנד וצפון אירלנד וכו. כך שטענותיך מופרכות לא רק מבחינת משפט בינלאומי אלא גם מבחינת השכל הישר. זאת מעבר לכך שזכות הפלסטינים להגדרה עצמית בשטחים הוכרה בשלל פורומים כולל האו״ם, בית הדין הבינ״ל, ואף על ידי ישראל (בייחוד אריאל שרון בשארם א שייח).

פרסם תגובה

שדות נדרשים מסומנים *

*

*